Logistyka: Optymalizacja kosztów frachtu – startup Transportpreis.com – na Logistics Summit 2021 w Berlinie

Kalkulator cen transportu

Kalkulator cen transportu

Logistyka a optymalizacja kosztów frachtu i kalkulator cen transportu…. to startup Transportpreis.com zaprezentował na Targach Logistycznych 2021 – Logistics Summit – w Berlinie, swój kalkulator cen transportu dla logistyki!

Thomas Seiler jest pasjonatem spedycji od ponad 20 lat. Jako właściciel agencji Speditionsagentur.de jest w stałym kontakcie z klientami różnych branż. Utrzymuje relacje z osobami prywatnymi, ze spedytorami, z dealerami maszyn rolniczych i ich klientami czyli rolnikami.

Rosnące oczekiwania

Oczekiwania wobec usług logistycznych podlegają ciągłym zmianom. Można je podsumować formułą “TERAZ – to nowa normalność”. Aktualnie, na pytanie “ile będzie kosztował transport” klient chce mieć odpowiedź natychmiast. To co się liczy w logistyce, to optymalizacja kosztów frachtu i czas. Coraz mniej osób chce czekać na ofertę kosztową do następnego dnia lub nawet kilka godzin.. A już na pewno nie „klient cyfrowy”. Kalkulator cen transportu może być pomocny.

Ważny krok w kierunku cyfryzacji

Dlatego małe i średnie firmy transportowe będą wykonywały kolejne kroki w kierunku cyfryzacji. Thomas Seiler miał tego świadomość powołując pod marką Transportpreis.com swój start-up WebZeit-Freighttech GmbH. Oferowany kalkulator kosztów transportu dla logistyki posiada wiele funkcjonalności, ale przede wszystkim jego wartością jest optymalizacja kosztów frachtu.

Kalkulator cen transportu dla logistyki dostępny przez 24h

Nawet kiedy spałeś… prawdziwe narzędzie sprzedażowe czynne było online 24/7!
Oprogramowanie ma na celu przede wszystkim osiągnięcie trzy rzeczy:
1. Ceny dostępne online – kiedy tylko klient tego potrzebuje 2. Jednolitą bazę obliczeniową, aby umożliwić obiektywną i niezależną wycenę.3. Sprawne i przyjemne korzystanie z aplikacji, potwierdzone niezależnym audytem.

Podstawą jest kalkulator cen transportu, w którym można zintegrować różne typy pojazdów i taryf oraz wyposażyć je w dodatkowe opcje. Oznacza to, że w zależności od danych wejściowych, klientowi jest wyświetlany odpowiedni dobór taryfy. Specjalne, wcześniej uzgodnione z klientem i wycenione warunki współpracy mogą być dodawane indywidualnie.
Stałym klientom można w systemie umieścić indywidualne ceny oraz różne opcje, za pośrednictwem chronionego dostępu, do którego nikt inny nie ma dostępu.

Kalkulator cen transportu czynny nawet poza godzinami pracy

Kalkulator cen transportu to prawdziwe narzędzie sprzedażowe online 24/7. Według Thomasa Seilera ponad 40% wszystkich ofert dostępnych jest teraz dla klientów w pełni automatycznie, nawet poza standardowymi godzinami pracy.
Jeśli nie chcesz upubliczniać swoich cen, możesz użyć kalkulatora jako aplikacji nonPublic, wyłącznie do użytku wewnętrznego. Dzięki temu oferty są przygotowane wg wcześniejszych specyfikacji, niezależnie czy obsługa osobowa jest obecna, czy nie. Żadne koło nie stanie w miejscu tylko dlatego, że nie ma osoby A lub B lub osoba C nie jest w temacie.

Konfigurowalny i bez prowizji = najwyższa gwarancja planowania

O tym, że oprogramowanie jest również wykorzystane jak „karta do zapisania”, wspomina się tylko mimochodem. Do oprogramowania można dołożyć dodatkowe, własne typy pojazdów, aplikację można również dostosować do kolorystycznych wizji klienta. Optymalizacja kosztów frachtu może być również powiązana z estetyką narzędzia używanego jako kalkulator cen transportu.

Jako spedytor, Thomas Seiler wie, że w jego branży nie lubi się kupowania kota w worku. Od samego początku nie wchodziło w rachubę powiązanie oprogramowania z udziałem w przychodach użytkowników. Przewidywalne i niezmienne koszty były dla niego najważniejsze, no i możliwość wypowiedzenia umowy z miesięcznym terminem. Kalkulator cen transportu bezwzględnie daje takie możliwości.

Ponadto każdy klient ma możliwość odzyskania swoich pieniędzy w przeciągu 3 miesięcy jeśli okaże się, że aplikacja nie spełnia jego oczekiwań. Większego i bardziej  skutecznego planowania przy tak zminimalizowanym ryzyku wydaje się rzeczą prawie niemożliwą.
Nigdy nie było prostsze urzeczywistnienie różnych możliwości jakie daje digitalizacja.

Kalkulator cen transportu przyczynia się do tego aby optymalizacja kosztów frachtu dla klienta stała się faktem.

Zainteresowani mogą zapoznać się z aplikacją http://transportpreis.com.

scroll to top