Aplikacja głosowa dla transportu i logistyki – Autolabs zapewnił sobie wsparcie finansowe w milionach euro

Aysytent głosowy

Asystent głosowy

Nowa aplikacja głosowa – jej finansowanie przyspieszy wprowadzenie na rynek. Przeznaczona będzie dla pracowników operacyjnych, zawodowych kierowców, kurierów i doręczycieli w transporcie i logistyce.

Sterowanie głosowe usprawni pracę, a nowe funkcje zwiększą bezpieczeństwo i poprawią jakość dostaw.

Nowym udziałowcem jest firma Black Forest Bote, która jest inwestorem w czołowych niemieckich holdingach medialnych i start-upach technologicznych.

Berlin, 30 marca 2021 r. Niemiecki start-up Autolabs, specjalizujący się w rozwiązaniach z zakresu wsparcia głosowego dla kierowców, kurierów i dostawców, ogłasza zamknięcie rundy pozyskiwania finansowania dla tej inwestycji. Wielomilionowej.

W związku z pandemią procesy logistyczne na całym świecie znalazły się pod ogromną presją. Branża pilnie potrzebuje bardziej wydajnych i szybszych procesów. I tutaj właśnie pojawia się niemiecki Autolabs z modułową pomocą głosową dla transportu i logistyki. Dzięki nowemu finansowaniu, można wdrożyć tę aplikację szybciej.

Poprzez inteligentną pomoc głosową, kładziony jest nacisk na optymalizację procesów pracy w transporcie i w logistyce. Wszystkie dostępne informacje, pozwala ze sobą powiązać aplikacja. Chodzi o adresy dostawy, szczegóły dostawy, informacje o trasie itp. Te informacje usłyszy kierowca we właściwym momencie. Reasumując, kierowca w dowolnym momencie może zadawać pytania systemowe bez konieczności dotykania wyświetlacza podczas jazdy.

Inteligentne wsparcie dla transportu i logistyki

I właśnie takie nowe funkcje, jak głosowe wprowadzanie informacji o miejscach dostaw oraz automatycznie tłumaczona komunikacja między dyspozytorem a kierowcą, sprawią, że codzienne procesy będą bardziej wydajne i jeszcze bardziej podniosą skuteczność dostaw.

Niemiecki Start-up Autolabs, założony w 2016 roku przez przedsiębiorcę Holgera G. Weissa, stał się znany dzięki pierwszemu inteligentnemu asystentowi głosowemu użytemu w samochodach osobowych, na rynku wtórnym. Bazując na ponad 5-letnim doświadczeniu w opracowywaniu systemów wspomagania kierowcy opartych na sztucznej inteligencji, firma otwiera dla branży TSL swoją technologiczną platformę.

Pierwsza inteligentna aplikacja głosowa pomyślnie przeszła test w projektach pilotażowych. Wspólnie z firmą Volkswagen w ich pojazdach użytkowych oraz z DHL Parcel UK testowano te rozwiązania.

Nową akcję inwestycyjną prowadzi Black Forest Bote Family Office. Firma jest udziałowcem kilku największych niemieckich grup medialnych. Nową akcję wspierają dotychczasowi inwestorzy Target Partners czy Ventures i Coparion.

Holger G. Weiss, założyciel i dyrektor zarządzający German Autolabs, mówi:

“Dzięki rodzinnemu przedsięwzięciu Black Forest Bote zyskujemy nowego, silnego partnera, aby dalej rozwijać wspieraną przez sztuczną inteligencję optymalizację procesów pracy w branży transportowej i logistycznej. Dzięki naszej platformie głosowej, firmy z tego obszaru zaczynają traktować urządzenia skanujące i inne sprawdzone rozwiązania dla transportu dalekobieżnego, jak inteligentnych asystentów. Niewątpliwie w dłuższej perspektywie bariery technologiczne dla pracowników mobilnych znikną. I tak możemy ustanowić cyfrowe zarządzanie pracą, które poprawi wydajność flot i poprawi bezpieczeństwo za kierownicą”.

Dr Richard Rebmann, dyrektor zarządzający Black Forest Bote, wyjaśnia:

„Dla naszego rodzinnego holdingu, ta inwestycja jest krokiem do dywersyfikacji naszego portfela. Zaczynaliśmy jako dostawca gazet, kontynuowaliśmy rozwój w logistyce ostatniej mili. Tym, co przekonało nas do Autolabs, to była zaawansowana platforma technologiczna, rozległa znajomość branży oraz kompetentny oraz doświadczony zespół zarządzający.”

scroll to top