Automatyczne systemy magazynowania Kardex Remstar rozwiążą problemy w branży automotive

Kardex regały

Automatyka magazynowa Kardex

K.W. Bruun Logistik posiada w zarządzaniu dwa magazyny dystrybucyjne automotive. Każdy o powierzchni 10 000 m², z których jeden znajduje się w Danii, a drugi w Szwecji. W 2009 r. firma pozyskała dwóch klientów z branży automot ive. Magazynowane towary są bardzo różnorodne. W magazynie potrzebna jest przestrzeń do przechowywania części samochodowych o różnych gabarytach i wymaganiach. Duże i ciężkie części jak skrzynie biegów czy inne podzespoły, muszą być składowane na paletach.


Firma logistyczna stanęła przed wyzwaniem przeorganizowania i wyposażenia magazynu na nowo. Cel był taki aby można było w nim efektywnie zarządzać przepływem towarów. W tym samym czasie nastąpiła też jakościowa zmiana struktury napływających zamówień. Coraz więcej zamówień zaczęło napływać od klientów indywidualnych.


Firma logistyczna K.W. Bruun poszukiwała rozwiązania, które pozwoliłoby skutecznie zarządzać tymi zmianami i oferować swoim klientom dostawy z dnia na dzień. Dodatkowym warunkiem było, aby zamówienia mogły docierać do klienta do godziny siódmej rano następnego dnia.

Firma Kardex Remstar projektuje, produkuje i serwisuje automatyczne systemy magazynowania dla automotive

Firma Kardex Remstar posiada w swojej ofercie dwa innowacyjne rozwiązania w zakresie systemu magazynowania. Pierwszym jest Shuttle XP 250/500. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie służące do składowania i wydawania towarów o niewielkiej objętości. Jest to system regałów o szerokości 4,05 metra, który pozwala na składowanie ładunków do 560 kg.

Dzięki kompaktowej konstrukcji, Shuttle XP 250/500 może być dostosowywany do dostępnej przestrzeni, zapewniając maksymalną pojemność magazynowania na danej powierzchni. System może być łatwo modyfikowany i dopasowywany do szerokiego zakresu wymagań.

Drugim rozwiązaniem są karuzele modułowe Kardex Megamat RS 350. Stanowią one idealne rozwiązanie do składowania i kompletacji komponentów, narzędzi oraz części zamiennych. Każda półka posiada ładowność do 350 kg.

Siedem korzyści automatycznego systemu magazynowania Kardex

Przy obsłudze systemów Kardex pracuje sześć osób, które zajmują się inwentaryzacją, kompletacją i wysyłką produktów. Użycie wózków kompletacyjnych pomaga operatorom w realizacji zamówień. Ten proces umożliwia szybką kompletację pilnych zamówień od dealerów. Jego wydajność, to możliwość kompletacji ok. 2 000 zamówień dziennie.
Obecnie centrum dyspozytorskie zaopatruje w Danii145 dealerów marki Peugeot i Citroën.
Dzięki wdrożeniu tych systemów firma logistyczna zyskała siedem niepodważalnych korzyści:

  1. Prędkość i krótki czas kompletacji – wyszukiwania i wysyłki
  2. Więcej przestrzeni – do 60% zwiększa sie pojemność składowania
  3. Wydajność
  4. Jakość i bezbłędność dostaw
  5. Bezpieczeństwo – ochrona personelu i składowanego towaru
  6. Technologia – niskie koszty eksploatacji dzięki zastosowaniu automatycznego napinacza łańcucha
  7. Ergonomia – wygoda obsługi urządzeń

Kardex to partner sektora przemysłowego w zakresie intralogistyki, który jest wiodącym dostawcą zautomatyzowanych rozwiązań magazynowych i systemów transportu wewnętrznego. Oferuje najbardziej kompleksowe portfolio umów serwisowych. Zapraszamy do współpracy!

scroll to top