Logistyka kontraktowa dla klientów FMCG z Niemiec

Logistyka kontraktowa

Logistyka kontraktowa

Logistyka kontraktowa jest podstawą biznesu firmy Colian Logistic. Od 2009 roku firma organizuje logistykę kontraktową dla wiodącego polskiego producenta słodyczy i napojów, Grupy Colian. Producenci i dystrybutorzy towarów grupy FMCG z Niemiec, mogą korzystać z dobrych praktyk firmy logistycznej Colian.

Firma Colian przewozi, przechowuje i konfekcjonuje najbardziej znane w Polsce marki słodyczy, napojów i przypraw. Wafle czekoladowe i śliwki w czekoladzie przechowuje są we własnych magazynach chłodniczych.

Dystrybutorzy produktów FMCG z Niemiec po podpisaniu umowy na logistykę kontraktową, uzyskują dostęp do pełnej logistyki oraz kanałów dystrybucji firmy Colian. Dla sprawnego zaopatrzenia polskiego rynku spożywczego, dobre relacje biznesowe firmy zajmującej się logistyką kontraktową, a krajową siecią punktów sprzedaży detalicznej są kluczowe.

Polski rynek spożywczy w dużym procencie opanowany jest przez markety i dyskonty o niemieckim rodowodzie, zatem dostawy produktów grupy FMCG z Niemiec, mogą mieć do tych sieci ułatwiony dostęp. Pomocna w tym będzie logistyka kontraktowa oferowana klientom zagranicznym przez Colian Logistic.

W związku z tym, że jest coraz większe zapotrzebowanie zagranicznych dostawców produktów FMCG usługami logistyki kontraktowej, firma Colian angażuje się w budowę nowych magazynów. Colian Logistic aktywnie skupia się również na pozyskiwaniu nowych kontrahentów, którzy stawiają na partnerstwo, zaufanie i profesjonalną obsługę “360 stopni”.

Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży Daniel Nowicki, chciałby pomóc swoim klientom dóbr FMCG w rozwoju. W najważniejszych regionach Polski powstają nowe oddziały magazynowe, w których logistyka kontraktowa gra centralną rolę. Oczywiście, aby ta zaawansowana usługa spełniała najwyższe wymagania, magazyny wyposażone są w systemy informatyczne, tzw. WMS (Warehouse Management System). Dzięki temu, wykorzystuje się synergię w zakresie przechowywania, transportu i obsługi klienta. Tak właśnie wygląda optymalna logistyka kontraktowa.

Logistyka kontraktowa a wybór partnera

Od momentu założenia firmy Colian, logistyka kontraktowa dla dostawców produktów FMCG rośnie z każdym rokiem na poziomie dwucyfrowym. Codziennie, z nowoczesnego magazynu firmy Colian zajmującej się logistyką żywności dla sieci sklepów spożywczych w Polsce, opuszcza ponad 3000 palet. Dlatego firma Colian Logistic zajmująca się logistyką kontraktową pobiła w ubiegłym roku swój własny rekord ponad 200 000 zleceń transportowych. Pandemia paradoksalnie ożywiła logistykę wyrobów spożywczych. Covid stał się dodatkowym katalizatorem logistyki kontraktowej.

Dostawcy dóbr produktów FMCG z Niemiec nie mają trudnego wyboru. Opcja I to skorzystanie z własnej lub wynajętej firmy spedycyjnej. Należy liczyć się z koniecznością zatrudnienia polskich podwykonawców bez gwarancji dotarcia do docelowych sklepów sprzedaży detalicznej. Opcja II, to rozpoczęcie bezpośredniego dialogu z prawdziwym specjalistą w dziedzinie logistyki kontraktowej i logistyki żywności, firmą Colian.

Logistyka kontraktowa dla brytyjskiej marki czekolady Elisabeth Shaw czy irlandzkiej marki premium Lily O’Briens działa od lat bez zarzutu. Dodatkowo, konsumenci w Polsce uzyskali dostęp do smaku wybornych czekoladek i słodyczy z wysp.

Wiele firm z branży FMCG może wspólnie z Natalią Bruś i Colian Logistic napisać historię własnych sukcesów. Logistyka kontraktowa nie ma dla Natalii Bruś tajemnic, warto się z nią skontaktować jeśli potrzebujesz profesjonalnej obsługi.

scroll to top