Szybkie dostawy dla klientów z branży FMCG

szybkie dostawy

szybkie dostawy dla branży FMCG

Klienci z branży FMCG kupują szybkość. Zamawiając online oczekują szybkiej dostawy. W logistyce liczy się czas reakcji na potrzeby klientów z branży FMCG.

Sklepy spożywcze online wprowadziły usługę “pilne zamówienie”, która gwarantuje szybką dostawę do klienta końcowego w możliwie najkrótszym czasie. Dzięki wdrożonemu rozwiązaniu klienci FMCG firmy AsstrA otrzymują towar w dniu złożonego zamówienia.
Szybkie dostawy to innowacyjna usługa logistyczna przeznaczona dla pilnych dostaw lub szybkiego transportu towarów o wadze do 15 ton. Dla klientów korporacyjnych z branży FMCG zespół działu drobnicy dostarczył w ciągu ostatnich 9 miesięcy produkty o wartości 5 mln euro. Jest to o 120% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Liczba zamówień na szybkie dostawy wynosi już 7 000, a do końca roku ma wzrosnąć do 10 000.

Jakie produkty branży FMCG są zamawiane?

Z reguły klienci AsstrA wybierają szybkie dostawy produktów rolnych i chemicznych, kosmetyków i wyrobów tytoniowych. Głównymi miejscami przeznaczenia szybkiej dostawy oprócz Polski są także inne kraje unijne. Jak podkreśla Christian Eckstein, kierownik działu szybkich dostaw i ładunków częściowych, zespół realizuje również szybkie dostawy nocne. Dzięki temu klienci z branży FMCG otrzymują swoje zamówienia już następnego dnia roboczego. Zespół obsługuje około 80 takich szybkich przesyłek dziennie.

“Widzimy rosnące zapotrzebowanie na szybkie dostawy. Dlatego też podejmujemy się rekrutacji kolejnych pracowników. W przyszłym roku planujemy także rozszerzyć projekt o nowe systemy dotyczące bezpieczeństwa przesyłek. Monitoring pozwoli nam szybko reagować w nieprzewidzianych sytuacjach podczas takiego transportu. Dzięki temu klienci z branży FMCG mogą być pewni, że ich ładunki zostaną przetransportowane bezpiecznie i szybko” – komentuje Christian Eckstein.

Ile to kosztuje?

Aby szybko i skutecznie reagować na potrzeby klientów z branży FMCG, eksperci AsstrA zoptymalizowali procesy logistyki ekspresowej. W ciągu ostatnich dwóch lat pracowali oni nad zautomatyzowaniem procesu składania zamówienia. Opracowali oni unikalny kalkulator cen dla szybkiej dostawy. Uwzględnia on charakterystykę klienta, trasy, kluczowe wskaźniki efektywności oraz planowanie sprzedaży i operacji. Kalkulator określa ceny za szybką dostawę na podstawie liczby palet do przewiezienia, wagi ładunku lub pokonywanej odległości. Biorąc pod uwagę odległość od nadawcy do odbiorcy, wagę i rodzaj ładunku, klient z branży FMCG natychmiast otrzymuje od działu logistyki AsstrA obliczoną stawkę za żądany transport z szybką dostawą.

“W przypadku zleceń dążymy do skrócenia czasu reakcji na zapytania do poniżej 30 minut i osiągnięcia konwersji zleceń na poziomie 20%. Oznacza to szybsze przyjmowanie zamówień klientów i ich natychmiastowe przetwarzanie w logistyce” – podsumowuje Christian Eckstein.

scroll to top