Sprawdzona część zamienna – sprawny akumulator to skarb

Akumulator

Akumulator

Sprawdzone części zamienne jak akumulator i w dodatku sprawny akumulator to skarb. Dzięki dobremu akumulatorowi odpalisz silnik zawsze kiedy trzeba. Jeśli masz niezbyt sprawny akumulator, zawiedzie Cię on zawsze kiedy się tego najmniej spodziewasz.

Doświadczenie wielu kierowców pokazuje, że akumulator „siada” zawsze w najmniej oczekiwanym momencie. Pierwsze wrażenie, kiedy po przekręceniu kluczyka na pozycję „start” jest cisza, jest koszmarne. Serce staje na chwilę, żołądek dostaje motylków, a mózg zaczyna analizować skutki tego, że nie dojedziesz na czas tam gdzie planowałeś. Dobry akumulator nie zrobiłby nam takiej niespodzianki.

Słaby akumulator to ryzyko  

O ile kupując używane auto, zadajemy właścicielowi mnóstwo pytań o to kiedy wymieniał oleje, o termin wymiany paska rozrządu, o tyle bardzo rzadko pytamy o kondycję i sprawność akumulatora.

Bo przecież jeśli silnik auta odpala, to zapewne nie ma problemu akurat z tym elementem eksploatacyjnym. Tymczasem już niebawem może spotkać nas niemiła przygoda. Przecież dobry akumulator to podstawowe źródło energii dla naszego pojazdu.

Taka niemiła sytuacja może nas spotkać również w przypadku własnego auta, które znamy przecież od lat.

Dobry akumulator to sprawny akumulator i komfort kierowcy

W związku z tym, że jesteśmy tuż przed sezonem jesienno-zimowym należy się naszemu akumulatorowi chwila uwagi.

Każdy szanujący się sprzedawca dobrych akumulatorów prowadzi serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Tam można i należy raz w roku zrobić serwis tego źródła energii. Wynik badania może wskazać również jakieś uchybienia w funkcjonowaniu innych urządzeń samochodu. O sprawdzenie stanu akumulatora należy prosić podczas wizyty w warsztacie ogumienia. Proś o sprawdzenie, gdyż niestety w serwisach nie zawsze mechanicy pamiętają o dobrym akumulatorze.

Dzisiejsze samochody mają mnóstwo elektroniki, systemy micro-hybryd czy start-stop, które pochłaniają bezsprzecznie więcej energii niż w starszych typach samochodów. W związku z tym, decydując się na wymianę zużytego akumulatora, niewątpliwie należy szukać marek uznanych producentów.

Kupuj tylko dobrej marki dobry akumulator

W związku z tym, że jest wielu dostawców różnych marek akumulatorów, skup się na produkcie, który jest uznany. Takim bezsprzecznie uznanym i innowacyjnym producentem dobrych akumulatorów jest marka EXIDE. Gwarantuje ona wydłużony okres użytkowania w większości tradycyjnych samochodów z bogatym wyposażeniem lub nawet z napędem hybrydowym.

Na tym jedynym źródle energii nie należy oszczędzać.   

  

scroll to top