System do paczek Way2Send to jak prezent dla Twojego klienta

System do paczek

System do paczek

Prawie dla całego sektora e-handlu zbliża się najgorętszy okres w roku, a logistyka magazynowa i informatyczny system do paczek nabiera coraz większego znaczenia.  Ostatnie dwa miesiące roku to czas wzmożonych zakupów dla rodziny, bliskich i dla siebie.

Przygotowane specjalne promocje na Black Friday czy Cyber Monday potrafią nawet kilkukrotnie zwiększyć zyski firm.

W tym okresie sprzedawcy mają więcej niż zazwyczaj zapytań, zamówień i… problemów. Firma sprzedająca dekoracje świąteczne doświadczyła tych trudności na własnej skórze. Dwie przyjaciółki na co dzień wychowujące dzieci w wieku przedszkolnym postanowiły wykorzystać czas spędzany w domu oraz swoje zdolności manualne na produkcję ozdób bożonarodzeniowych.

Pierwszą i naturalną drogą było sprzedawanie ozdób poprzez social media.

Po pierwszym roku prowadzenia działalności firma postanowiła rozszerzyć swoją skromną dystrybucję o własny sklep internetowy. Dobrze prowadzony marketing oraz zadowoleni klienci zaowocowały dużą ilością zamówień. To właśnie wówczas zaczęły pojawiać się

pierwsze poważne problemy.

Najważniejszy z nich to niskie moce przerobowe w porównaniu do ilości przychodzących zamówień. Kolejnym problemem to logistyka magazynowa czyli magazynowanie, pakowanie i wysyłanie zamówionych paczek. Do tego dochodziły coraz większe ilości wystawianych dokumentów wysyłkowych i praca administracyjna. W firmie zaczął panować chaos.

Klienci skarżyli się na opóźnienia w otrzymywaniu w obiecanym czasie swoich zamówień. Ważnym i coraz trudniejszym elementem do spełnienia była także kwestia Customer Care czyli wysyłania informacji do klienta o statusie przesyłki. Dodatkowo opóźnienia wynikały również z braku samych produktów.

Funkcjonujący system do paczek Way2Send wzmacnia Twój wizerunek w oczach Twojego klienta

Aby rozwój firmy nie był hamowany w szczycie sezonu brakami w magazynie czy opóźnieniami w wysyłkach, konieczne jest podjęcie strategicznych decyzji. Musiały to być decyzje związane z wprowadzeniem systemu, który zintegrowałby procesy magazynowe i logistyczne i sprzedażowe.

W swojej bazie danych przyjaciółki zgromadziły już ponad 5 tyś. kontaktów, do których wysyłanych było ponad 8 tyś. paczek przed sezonem świątecznym.

System do paczek Way2Send okazał się idealnym rozwiązaniem dla tej rozwijającej się firmy.

Dzięki niemu łatwiej można zarządzać stanami magazynowymi, odpowiednio wcześniej przewidzieć zwiększone potrzeby na produkty, materiały i akcesoria do pakowania. Logistyka magazynowa działa wtedy prawie bezbłędnie.

System do paczek Way2Send automatyzuje wszystkie administracyjne czynności magazynowe związane z przygotowaniem, etykietowaniem oraz wysyłaniem paczek do klientów ostatecznych. Działania towarzyszące wysyłce towaru są niezbędne dla zwiększania satysfakcji klientów. Na bieżąco informowani są oni drogą mailową o realizowanej wysyłce, dokonanej płatności i terminie dostawy.

Oczywiście kwestia dodatkowego zatrudnienia osób produkujących ozdoby, to odpowiedzialność właścicielek sklepu internetowego.

Dzięki wsparciu jakie daje system do paczek Way2Send, sklep internetowy realizuje dziesiątki zamówień dziennie. Właścicielki mają więcej czasu na poszukiwanie nowych kanałów dystrybucji i prowadzenia skutecznego marketingu.    

Podsumowując, mając do dyspozycji system do paczek, zarządzanie magazynem czyli logistyka magazynowa staje się łatwiejsza. Wysyłki paczek odbywają się znacznie szybciej, bez komplikacji i zbędnej zwłoki.

Dodatkowym ułatwieniem w prowadzeniu sklepu internetowego jest logistyka magazynowa typu fulfillment świadczona przez zewnętrzną firmę. Polega ona na tym, że oddajesz cały proces związany z magazynowaniem, konfekcjonowaniem, pakowaniem, wysyłaniem produktów wyspecjalizowanej firmie. Dla właściciela sklepu internetowego to również pozbycie się kosztów prowadzenia własnego magazynu.

System do paczek Way2Send jest niezbędnym systemem wspierającym dystrybucję produktów.

Chcesz wiedzieć więcej o systemie do zarządzania wysyłkami? Wypełnij formularz na stronie https://way2send.pl/kontakt/

scroll to top