Pomogę odbudować gospodarkę Ukrainy

#ukraina

Pomoc dla Ukrainy

Słowo UKRAINA ma obecnie ponad 1,5 miliona wyświetleń w Google!

Dzień 24 lutego 2022 przejdzie do historii. Wydarzenia tego dnia zmieniły wszystko.
Dwa lata żyliśmy w pandemii. Covid 19 odseparował nas od siebie, podróży i od licznych atrakcji jakie serwowało nam życie. Przystosowaliśmy się do rygoru utrzymywania dystansu i noszenia maseczek. Cieszyliśmy się z malejącej liczby zakażeń i z powrotu do normalności, która była prawie na wyciagnięcie ręki. Nikt nie spodziewał się, że tuż za rogiem czyha kolejne zagrożenie.

Atak na Ukrainę

W czwartek o 3:50 nad ranem, rosyjskie wojsko wdarło się na teren Ukrainy. Atak nastąpił z wielu stron. Dziś mija szósty dzień wojny, a Ukraina dzielnie walczy i odpiera ataki agresora. Dla nas Polaków, to kraj bliski nie tylko geograficznie i kulturowo, ale i biznesowo. W 2020 roku wymiana handlowa między Polską, a Ukrainą wyniosła 7,36 mld USD, podaje Ukraińska Państwowa Agencja Statystyki. Wynik ten plasuje Polskę na trzeciej pozycji największych partnerów handlowych Ukrainy. Zaraz za Niemcami i Chinami.

Ukraina- spichlerzem Europy

Z bardziej szczegółowej statystyki wynika, że blisko trzy czwarte sprzedaży zagranicznej Ukrainy, przypada na zaledwie trzy kategorie towarów – zboża, oleje i rośliny oleiste. Ukraina posiada największe na świecie złoża manganu i utrzymuje się w czołówce produkcji miodu. Z roku na rok rośnie rynek przemysłu drzewnego, w tym produkcja palet. W 2019 r. wartość sektora produktów leśnych wyniosła ok. 1,5 mld USD.

W tej chwili trudno przewidzieć jak ogromne będą zniszczenia spowodowane działaniami wojennymi prowadzonymi na terenie prawie całej Ukrainy. Z całą pewnością kraj będzie potrzebował pomocy w odbudowie swojej gospodarki i infrastruktury przemysłowej. Już dziś, my, przedsiębiorcy i obywatele Unii Europejskiej musimy zapewnić naszych przyjaciół z Ukrainy, że wspomożemy ich w odbudowie gospodarki. W tym celu zachęcam już teraz do wpisania Ukrainy na listę przyszłych partnerów biznesowych.

Mieszkańcy Europy protestują każdego dnia. Apelują o pokój i wierzą w wytrwałość narodu ukraińskiego. Obecnie to Polska stała się ich zapleczem logistycznym i dla licznie przybywających z obszaru objętego wojną, tymczasowym domem. Wszyscy pomagamy walczyć o lepsze jutro dla wszystkich mieszkańców tej Ziemi! Nie poddamy się, wygramy!

Gazetalogistyka.pl należy do grupy Logistics Publishing. Niemieckojęzyczne portale Logistiknachrichten.de oraz Paletten-Report.de zaczęły akcje wsparcia dla Ukrainy wśród niemieckojęzycznych biznesmenów w rejonie DACH.

Zachęcam do regularnego odwiedzania naszych portali.

Dodaj komentarz

Leave a comment
scroll to top