Ekspert paletowy wyjaśnia zakup palet bez ryzyka

Ekspert paletowy z Niemiec

Każdy, kto chce lub musi kupić palety, powinien się o tym dowiedzieć z dużym wyprzedzeniem, radzi ekspert paletowy Alexander Mitterle w rozmowie z redakcją PalettenReport. Dyrektor zarządzający firmy Paletten-Express Handels GmbH pracuje w branży od czasu nauki zawodu i zna rynek od podszewki. Potrafi uzasadnić, jak ważne jest, aby sprzedawca detaliczny zwracał wystarczającą uwagę na nośnik ładunku za pomocą solidnych argumentów. Dzięki swojej firmie zbudował gęstą sieć, z której korzysta on i jego klienci.

Uwaga, oszuści na rynku!

Chociaż palety istnieją “tylko” jako nośniki ładunku, rynek palet jest bardzo specyficzny. Oprócz tego, że wolni strzelcy, oszuści i niedoszli dostawcy chcą szybko zarobić na kupnie i sprzedaży palet, rynek ten podlega silnym wahaniom. Na kształtowanie się cen i dostępności wpływa wiele czynników. Laik, który chce kupić palety, może szybko stracić orientację lub zostać wprowadzony w błąd – mówi ekspert paletowy, Mitterle.

Podrabiane produkty prowadzą do strat

Tylko certyfikowane palety zapewniają warunki niezbędne do bezpiecznego, długotrwałego i uniwersalnego użytkowania. Pozornie prosty nośnik ładunku ma wiele do zaoferowania: pochodzenie i jakość surowca, metody przetwarzania i akcesoria, takie jak gwoździe, podlegają surowym normom. W przypadku palet z certyfikatem EPAL każdy szczegół musi być odpowiedni. Z obserwacji Mitterle wynika, że na rynku jest wiele podrobionych palet. Rzekomy znaczek EPAL jest imitowany i nakładany na drewno przy użyciu prostych metod. W ten sposób tanie produkty są sprzedawane po zawyżonych cenach. Takie podróbki są trudne do rozpoznania, ostrzega ekspert paletowy. Dyrektor zarządzający Paletten-Express Handels GmbH dobrze zna swoich partnerów i docenia ich członkostwo w HPE Bundesverband (Federalne Stowarzyszenie Opakowań Drewnianych, Palet i Opakowań Eksportowych).

Zwróć uwagę na jakość i niezawodność dostaw!

Wielu klientów przemysłowych nie zarządza prawidłowo swoimi paletami i poświęca zbyt mało uwagi nośnikowi ładunku. Może ich to drogo kosztować. Wysoka jakość, odpowiednio udokumentowana procedura wymiany, terminowe zaopatrzenie i realistyczne ceny to aspekty, na które każdy klient przemysłowy powinien zwrócić uwagę z punktu widzenia eksperta od palet. Niezawodność dostaw jest szczególnie ważna. Jeśli chcesz wysyłać swoje towary na czas, nie możesz pozwolić sobie na opóźnienia spowodowane nieterminowymi dostawami palet. Mitterle zna klientów, którzy padli ofiarą oszustów i na próżno czekali na zamówione palety. Później okazało się, że rzekomo renomowani partnerzy biznesowi byli podejrzanymi handlowcami o wątpliwej etyce biznesowej.

Ekspert paletowy: jakość się opłaca

Każda firma zajmująca się transportem towarów powinna traktować swoje nośniki ładunku tak samo ostrożnie, jak rzeczywisty produkt handlowy. W końcu tylko wtedy, gdy towary są transportowane płynnie i bezpiecznie, dotrą do miejsca przeznaczenia bez uszkodzeń. Ekspert paletowy, Alexander Mitterle, opiera się na doświadczeniach swoich klientów, którzy mieli już złe doświadczenia ze sprzedawcami detalicznymi. Jako przykład podaje “nowe” palety, które dotarły do klienta z pleśnią. Najwyraźniej nieświadomy dostawca palet nie skupił się na suszeniu komorowym podczas zakupu. Palety nie były wystarczająco wysuszone. Po tym doświadczeniu klient zdecydował się na suszone komorowo palety od “Paletten Express Handels”.
Nawet w przypadku klasyfikacji ABC palet, niedoinformowani sprzedawcy mogą dokonywać błędnych ocen. Nie jest łatwo prawidłowo sklasyfikować używane towary. Firma Mitterle jest świadoma tego problemu i współpracuje z ekspertami, którzy od lat specjalizują się w prawidłowym sortowaniu palet. Wprawne oko szybko rozpozna kluczowe różnice. W przeciwnym razie klienci ryzykują zakup palet z niewłaściwą klasyfikacją lub nawet złomowanych palet.

Uczenie się na błędach – kupowanie od ekspertów

Niezawodne zaopatrzenie w palety zapewnia dystrybucję na czas. Według eksperta paletowy, hurtownicy, sprzedawcy detaliczni i firmy produkcyjne nie mogą sobie pozwolić na brak możliwości dostarczenia swoich towarów z powodu brakujących lub wadliwych palet. Każdy, kto musi za każdym razem szukać dostawców, zawsze napotyka nowe przeszkody. Zróżnicowane warunki ogólne, różne rozumienie jakości, nieracjonalnie wysokie wymagania cenowe i wreszcie nierzetelność mogą prowadzić do nieprzewidywalnych trudności. Ekspert paletwy donosi o darmozjadach, którzy chętnie sprzedają palety z zyskiem, dopóki ceny w kraju nabywcy są atrakcyjne. Gdy tylko ceny spadają, sprzedawca traci zainteresowanie, a klient pozostaje z pustymi obietnicami. W najgorszym przypadku musi on szukać nowych dostawców w krótkim czasie, donosi Mitterle na podstawie wcześniejszych doświadczeń swoich klientów.

Relacja biznesowa z ekspertem w dziedzinie palet pozwala uniknąć takich czasochłonnych, irytujących i ostatecznie kosztownych działań. Oprócz specjalistycznej wiedzy, firma Mitterle Paletten-Express Handels GmbH oferuje nabywcom palet możliwość wyboru dostawców w pobliżu lokalizacji klienta. Pozwala to na efektywną organizację tras transportowych i czasów dostaw oraz stanowi istotny wkład w bilans ekologiczny. Ekspert paletowy może to zaoferować dzięki dobrej sieci partnerów regionalnych w całych Niemczech i sprawdzonym relacjom z klientami, które rozwijały się przez ponad 60 lat. Niezawodność jest ważnym aspektem dla klientów przemysłowych, aby mogli skoncentrować się na swojej podstawowej działalności. Ekspert paletowy i jej ogólnokrajowi partnerzy biznesowi niezawodnie zajmują się logistyką.

Bezpieczeństwo i serwis od profesjonalnego dealera

Alexander Mitterle wie, jak ważna dla klientów przemysłowych jest punktualna i niezawodna dostawa palet. Jest to jeden z powodów, dla których oferta Paletten-Express Handels GmbH jest tak szeroka: od nowej licencjonowanej palety Euro do palety drugiego wyboru, wszystko jest wliczone w cenę: palety chemiczne, palety jednorazowe, palety przemysłowe, klatki paletowe, nadstawki paletowe, akcesoria paletowe i palety plastikowe. Naprawa i utylizacja uszkodzonych palet są również częścią usług oferowanych przez jego zespół zewnętrznych autoryzowanych partnerów naprawczych z bystrym okiem i bogatym doświadczeniem. Alexander Mitterle, ekspert w dziedzinie palet, jest zawsze szczególnie zainteresowany zapewnieniem swoim klientom usług dostosowanych do ich potrzeb.
Jeśli wybierzesz niewłaściwego dostawcę palet, zapłacisz podwójnie. Paletten Express Handels GmbH gwarantuje bezstresowe zaopatrzenie w palety i doskonałą obsługę. Alexander Mitterle, ekspert w dziedzinie palet, chętnie wymienia się doświadczeniami.

O wydawnictwie:

Interesuje Was wynajem artykułów SEO w Polsce lub w Niemczech?
Na pytania odpowiada redakcja: https://gazetalogistyka.pl/piotr/

PalettenReport jest niemiecką gazetą paletową i dostępny jest w abonamencie. Klienci otrzymują miesięcznie ceny dla nowych i używanych palet euro EPAL i UIC-EUR. W Niemczech dominuje europaleta marki EPAL, za którą klienci gotowi są zapłacić więcej niż za markę UIC-EUR.

scroll to top