Systemy magazynowe za kilka Euro dziennie?

systemy magazynowe

systemy magazynowe dla logistyki magazynowej

O tym, dlaczego systemy magazynowe Beacon mają sens i jak firmy mogą go zintegrować za kilka euro dziennie, opowiada w tym wywiadzie Nicolas Lassal, dyrektor zarządzający Digilo GmbH.

Beacony to małe, niedrogie urządzenia działające w technologii Bluetooth low-energy. Używamy ich do zastąpienia kodów kreskowych w logistyce magazynowej. Nasze systemy magazynowe są kompatybilne ze wszystkimi systemami WMS. Mogą być używane z istniejącym sprzętem naszych klientów.

Jakie są korzyści dla klienta?

Dzięki systemowi magazynowemu Digiload nasi klienci eliminują w 100% ryzyko wystąpienia błędów podczas ładowania. Dzięki wdrożeniu rozwiązania Digipick znacznie poprawili jakość i wydajność kompletacji, bez pogorszenia ergonomii pracy swoich pracowników. Logistyka magazynowa nie stanowi już wyzwania.

Do kogo chcesz kierować swoje rozwiązania?

Współpracujemy głównie z firmami 3PL. Rozmawiamy z prawie wszystkimi dużymi firmami 3PL z Niemiec. Przykładami klientów, którzy korzystają z naszych rozwiązań, i których możemy wymienić, to takie firmy jak DHL, FM Logistic, GXO czy ID Logistics. Współpracujemy z dużymi firmami, które prowadzą własną intralogistykę. Pracujemy w Niemczech i Belgii, a wkrótce rozpoczniemy projekty w nowych krajach.

Co skłoniło Cię do opracowania swojego produktu?

Wcześniej byłem odpowiedzialny za działalność innowacyjną Rhenus Logistics w Europie (dział logistyki kontraktowej). W jednej z naszych placówek potrzebowaliśmy większej niezawodności i przejrzystości procesu załadunku. Rozważaliśmy kilka rozwiązań dostępnych na rynku. Wszystkie one nie odpowiadały naszym potrzebom, były zbyt drogie. Wtedy właśnie, wraz z Gillesem Tassery, współzałożycielem Digilo, wpadliśmy na pomysł wykorzystania technologii beaconów. W 2019 r. zdobyliśmy nagrodę za innowacyjność.

Jakie koszty ponosi klient?

Niewielkie! Nasze rozwiązanie Digiload kosztuje zwykle tylko kilka euro dziennie! Ponieważ ja i mój partner bardzo dobrze znamy branżę intralogistyczną (Gilles działa w niej od 18 lat, m.in. we własnej firmie E-Dentic), to wiemy jakie ograniczenia finansowe mają nasi klienci. Gwarantujemy szybki zwrot z inwestycji (3 do 6 miesięcy).

Jaka jest przewaga nad innymi rozwiązaniami?

Oprócz ceny i zwrotu z inwestycji główną zaletą naszych rozwiązań jest to, że są one bardzo łatwe do wdrożenia, ponieważ nie wymagają żadnych zmian w istniejącej infrastrukturze ani procesach. Naszym ulubionym słowem jest SIMPLE: nasze rozwiązania są PROSTE do zrozumienia, PROSTE do wdrożenia i PROSTE w użyciu. Technologie, które naprawdę rewolucjonizują intralogistykę, pojawiają się tylko co 30-40 lat, a technologia beaconów jest jedną z nich.

Dziękujemy za ten wspaniały wywiad

Nicolas Lassal

nicolas.lassal@digilo.net

scroll to top