Roboty logistyczne – usprawnienie działań magazynu dzięki rozwiązaniom HWArobotics

Roboty Logistyczne -

Roboty Logistyczne

Roboty logistyczne i magazynowe takie, jak systemy transportu palet, systemy mini shuttle, systemy kompletacji z dzielonymi skrzyniami  i powiązane z nimi, niezbędne oprogramowanie sterujące to domena firmy HWArobotics. Zastosowań owych robotów jest bardzo wiele. Przedsiębiorcy szukający rozwiązań usprawniających funkcjonowanie magazynu w takich branżach, jak handel elektroniczny, przemysł farmaceutyczny, branża lotnicza, czy składowanie w magazynach dużej częstotliwości wysyłek, znajdą w ofercie HWArobotics z pewnością coś dla siebie.

HWArobotics to globalna firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w tworzeniu odpowiednich rozwiązań typu AS/RS. Siedziba główna mieści się w Singapurze. Ma także swoje spółki zależne w Stanach Zjednoczonych, Europie i Korei Południowej. Głównym asortymentem firmy są roboty logistyczne, o różnej charakterystyce i zastosowaniu. W ofercie HWArobotics znajdziemy między innymi kilka modeli robotów wahadłowych serii SLS. 

Roboty logistyczne ułatwiające kompletację

System robota wahadłowego SLS300 to wydajne rozwiązanie, buforujące dla skrzynek i kartonów. Jest wyposażony w urządzenie do obsługi ładunku o stałej szerokości. Umożliwia ono obsługę produktów o standardowych rozmiarach. Jest to idealne rozwiązanie dla w pełni zautomatyzowanych skrzynek i kartonów. Charakteryzuje się wydajną przepustowością, elastycznymi opcjami specyfikacji, lepszym wykorzystaniem przestrzeni  i bardziej niezawodnym sprzętem operacyjnym. Zalet SLS300 jest więcej. Przede wszystko należy wspomnieć o wysokiej gęstości przechowywania. Po drugie, o dużej zdolności obsługi zamówień (wiele wózków transportowych przetwarza jednostki magazynowe równolegle). Wysokie wykorzystanie urządzenia (szybki załadunek i rozładunek oraz większa wydajność kompletacji) to kolejna zaleta. Należy również wspomnieć o elastycznym układzie, odpowiadającym potrzebom danego klienta. SLS300 umożliwia ponadto wygodną skalowalność. Dzięki temu można wdrożyć wymaganą liczbę wózków wahadłowych zgodnie z zapotrzebowaniem w zakresie wydajności w różnych okresach. Ponadto, ten model charakteryzuje się niskim zużyciem energii. 

Składowanie mieszane? Idealny model to SLS400

SLS400 to system wahadłowy AS/RS o zmiennej obsłudze toreb do składowania mieszanego. Zapewnia on doskonałą gęstość składowania i wysokie wykorzystanie przestrzeni w regałach. Dzieje się tak, ponieważ współpracuje on z urządzeniem do obsługi ładunków o regulowanej szerokości, umożliwiającym obsługę produktów o różnych rozmiarach. W tym przypadku również można wymienić szereg zalet. Jedną z nich jest wysoka gęstość przechowywania. Kolejna korzyść, która wynika z zastosowania SLS400, to wysoka elastyczność działania systemu, ponieważ wielkość lokalizacji towarów można dynamicznie dostosowywać w zależności od potrzeb. Ten model zapewnia szeroką kompatybilność rozmiarów towarów. Obsługuje bowiem większość załadunku skrzynek źródłowych (długość i szerokość 200-850 mm). Zmniejszenie kwoty inwestycji to kolejny „plus” tego rozwiązania. Podobnie, jak SLS300, także SLS400 charakteryzuje się dużą zdolnością obsługi zamówień, ponieważ wiele wózków transportowych przetwarza jednostki magazynowe równolegle.

Roboty logistyczne do sortowania 

Zapotrzebowaniu na realizację tego typu procesów odpowiada model  HWArobotics SLS500. Jest to system wahadłowy do buforowania i sortowania, oparty na regałach przepływowych. Obsługuje on magazyny o dużej przepustowości, wielu korytarzach i dużych głębokościach składowania. System zapewnia również mechanizm „pierwsze weszło, pierwsze wyszło”. Umożliwia ponadto szybkie, automatyczne uzupełnianie oraz wysoką wydajność przechowywania i wyszukiwania produktów. Nadaje się także do krótkotrwałego przechowywania i sortowania dużej ilości towarów. Wśród zalet SLS500 można wymienić wysoką gęstość przechowywania. Umożliwia to efektywny, hybrydowy projekt lokalizacji przechowywania z gęstą przestrzenią do przechowywania. Szeroka kompatybilność rozmiarów towarów to kolejna zaleta. Roboty logistyczne serii SLS500 obsługują większość buforowania przychodzącego skrzynek źródłowych (rozmiar długości i szerokości 200-600 mm). Elastyczny system rozpoznawania kodów kreskowych i potwierdzania rozmiaru pozwala zmniejszyć kwoty samej inwestycji. Warto również wspomnieć o dużej zdolności SLS500 do obsługi zamówień. Poza tym, urządzenie to jest energooszczędne, dzięki odpowiednim rozwiązaniom napędowym. Z kolei wysoka wydajność przechowywania i wyszukiwania sprawdzi się w przypadku krótkotrwałego przechowywania i kompletacji dużej ilości towarów.

Seria SLS600, czyli wahadłowe roboty magazynowe 3D

System wahadłowy AS/RS SLS600 3D umożliwia elastyczne przemieszczanie się między korytarzami 
i optymalizację wydajności systemu poprzez dostosowanie liczby zrobotyzowanych wózków wahadłowych. 
W ramach tego systemu urządzenia mogą poruszać się poziomo, pionowo, a nawet po przekątnej, umożliwiając szybki i skuteczny dostęp do dowolnego miejsca w strukturze regału. SLS600 ułatwia dokładne zarządzanie zapasami poprzez zintegrowanie z systemami zarządzania magazynem (WMS) lub oprogramowaniem do kontroli zapasów. Umożliwia to śledzenie i zarządzanie zapasami w czasie rzeczywistym. Dzięki zastosowaniu SLS600 procesy magazynowe są skalowalne. Ponadto, modułowa konstrukcja czterokierunkowego systemu wahadłowego sprawia, że  można go dostosować do zmieniających się potrzeb biznesowych.

Poza systemami  robotów wahadłowych, HWArobotics oferuje także roboty logistyczne do transportu palet, które wraz z opisanymi powyżej systemami oraz dedykowanym oprogramowaniem typu MFC, tworzą kompletne środowisko intralogistyczne. Sprawdzi się ono w wielu branżach, posiadających automatyczne lub półautomatyczne magazyny i centra dystrybucyjne.

Interesuje Państwa rynek niemiecki w temacie Intralogistyka? Prosimy o kontakt, mówimy po polsku.

scroll to top