Opakowania z papieru barwionego dla branży opakowaniowej

opakowania

opakowania

Opakowania sprawiają, że to właśnie Twój produkt zostanie zauważony. Producenci prześcigają się w tworzeniu kreatywnych projektów opakowań, aby wyróżnić swoje produkty na półce. Jest to istotne, gdyż klienci podejmując decyzje zakupowe, często wybierają towary zapakowane w atrakcyjne opakowania. A gdyby tak wybrać rozwiązanie, które zwróci na siebie uwagę intensywnym kolorem surowca? Pomóc w promocji produktu i wyróżnieniu go spośród podobnych może opakowanie stworzone z surowca barwionego w masie.


Tektura barwiona w masie to papier niepowlekany, któremu kolor nadawany jest jeszcze w procesie produkcji. Technologia barwienia w masie polega na użyciu barwnika do masy papierniczej. Do barwienia masy wykorzystuje się barwniki rozpuszczalne lub kolorowe pigmenty. Dzięki zastosowaniu tej techniki kolory są wyjątkowo trwałe, a sam papier cechuje się (niską transparentnością) wysoką nieprzezroczystością. Barwienie tektury w masie sprawia, że otrzymujemy produkt o niespotykanych dotąd właściwościach.

Czym charakteryzuje się opakowania z tektury barwionej w masie?


Opakowania powstające z papieru barwionego w masie podkreślają unikatowy charakter produktu. Bogactwo pięknych i wyrazistych kolorów sprawia, że surowiec zwykle odgrywa kluczową rolę w projekcie opakowania. Papier barwi się całościowo. Kolor jest równomierny i intensywny. W technologii tej barwiona jest nie tylko zewnętrzna warstwa papieru, ale cała masa papiernicza na etapie produkcji. Sprawia to, że przekrój tektury, widoczny w wielu konstrukcjach opakowań, nie jest biały czy szary.

Jakie efekty można uzyskać na opakowaniu?


Tektura barwiona w masie ma bardzo szerokie zastosowanie i umożliwia wykonanie różnych uszlachetnień. W zasadzie nie mamy tutaj ograniczeń. Można ją stosować zarówno do druku offsetowego, cyfrowego, jak i sitowego. Idealnie nadaje się pod suche tłoczenie czy hot-stamping. Atutem tego rozwiązania jest fakt, że papier barwiony w masie w przekroju jest w tym samym kolorze. Stosując taką technologię w wyciętych elementach czy zagięciach nie ukazuje nam się biały kolor niebarwionego papieru. Zastosowanie tego rodzaju papieru pozwala na uzyskanie oryginalnych opakowań, które wyróżnią się na tle konkurencji.

Jakie branże stosują tego typu opakowania?


Przede wszystkim polecamy użycie papieru barwionego w masie markom, które chcą się wyróżnić oraz podkreślić charakter zapakowanych produktów. Tektura barwiona w masie to bogactwo kolorów. Dostępna jest w różnych formatach i gramaturach. Wykonane z niej opakowania znajdują zastosowanie w wielu branżach. Doskonale nadaje się do produkcji eleganckich opakowań dla towarów luksusowych i wymagających szczególnie pięknej oprawy, dlatego największym powodzeniem cieszy się w branży kosmetycznej. Klienci bardzo często doceniają oryginalność opakowań produktów z tej kategorii i zwracają uwagę na walory estetyczne. Podobnie jak przy wyborze samego produktu, jego opakowanie jest również istotne dla odbiorcy.

Zalety papieru barwionego w masie:

  • ma bogatą kolorystykę i pozwala na dowolny wybór barw;
  • jest wysoce nieprzezroczysty;
  • zapewnia wyraziste, równomierne kolory, nie ma białych obwódek w miejscu wycięcia czy zgięcia;
  • zapewnia trwały kolor bez ryzyka jego wycierania;
  • daje możliwość zastosowania wielu uszlachetnień oraz obróbki introligatoskiej.

Preston produkuje opakowania jednostkowe z tektury litej, ulotki informacyjne oraz instrukcje produktowe dla branży farmaceutycznej i kosmetycznej. Zapytaj o bezpłatne próbki opakowań, do produkcji których wykorzystaliśmy barwioną tekturę.

Podsumowując, skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na każde Twoje pytanie dotyczące tego produktu oraz pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie.

Wyróżnij swoją markę i podaruj Klientom niesamowite doświadczenia.

scroll to top