Logistyka przesyłek w tym zakupy dronem – odpowiedzią na oczekiwania klientów

zakupy-dronem

zakupy dronem

Czy innowacyjna logistyka przesyłek czyli usługa „zakupy dronem” to potrzebny projekt? W fazie inkubacji naszego startupu szukaliśmy na to pytanie odpowiedzi. Przeprowadziliśmy szereg badań, które doprowadziły nas do wniosku, że najbardziej pożądanym przez klienta sposobem wykorzystania drona będzie dostarczanie zakupów.

Prawie połowa odbiorców odpowiedziała, że to właśnie zakupy dronem będą najbardziej atrakcyjnym sposobem wykorzystania tej technologii. Warto zaznaczyć, że na drugim miejscu ankietowani wskazywali możliwość odbioru towaru z magazynu kuriera. Z punktu widzenia naszego przedsiębiorstwa i powodzenia projektu, jest jak najszybsze znalezienie sieci spożywczej, dla której logistyka przesyłek jest priorytetowym zadaniem. Sieci spożywczej szukającej nowego sposobu dotarcia do klienta. 

Nie zamierzamy ograniczać się jednak do artykułów spożywczych. Zakupy dronem będą docelowo obejmować możliwość transportu:


– akcesoriów sportowych: marka Decahtlon zwróciła się do nas w sprawie zorganizowania przelotu pilotażowego, do którego doszło w maju tego roku. Sieć chciała zbadać możliwości
w zakresie dostarczania pilnie potrzebnych akcesoriów dla aktywnych sportowców

– farmaceutyków: osoby potrzebujące leków są często zmuszone do przemierzania rozległego miasta lub oczekiwać na bliskiego, który dostarczy pilnie potrzebny lek

– jedzenia na wynos: procentowo, najwięcej listów intencyjnych podpisaliśmy z restauracjami i lokalami gastronomicznymi

– wszystkich artykułów, których zabrakło na organizowanym przez nas przyjęciu (któż z nas nie był w takiej sytuacji?). Twoim gościom spodoba się fakt, że nie musisz ich opuszczać. Dodatkowo poprawisz swój wizerunek wykorzystując zakupy dronem do uzupełnienia zapasów.  

Innowacyjna logistyka przesyłek, szanse i ograniczenia

Dzięki naszej wiedzy, możliwym będzie organizacja przedsięwzięcia w ujęciu lotniczym. Istotnym elementem jest, aby przedsięwzięcie uczynić cenowo atrakcyjnym dla klientów i opłacalnym dla naszej spółki. Proponowane przez nas rozwiązania monetyzacji sprawią, że zakupy dronem będą w zasięgu każdego zainteresowanego.

Przechodząc do istoty pomysłu, chcemy by nasi klienci płacili za utrzymanie ich w sieci, podobnie jak w przypadku np. internetu, ponosząc jedynie symboliczne kwoty za pojedyncze loty. Wraz ze wzrostem liczby klientów będziemy mogli redukować koszty i cenę, tak aby ta nowa logistyka przesyłek stała się usługą pożądaną i tanią.

Kolejną kwestią jest waga przenoszonych produktów. Aktualne możliwości dronów pozwalają na transport ładunków o rozmaitych parametrach. Jednak biorąc pod uwagę kształtujące się prawo lotnicze, najrozsądniejszym będzie aby w początkowej fazie zakupy dronem i logistyka przesyłek dotyczyła ładunków, których waga nie przekroczy 10 kilogramów. Logistyka przesyłek przy użyciu dronów pozwala na transport ładunków ważących nie więcej niż 25 kg razem z przenoszonym ładunkiem. Powoli będziemy przecierać szlak dla większych dronów, które dostarczać będą większe i cięższe ładunki.

Naszym priorytetem zawsze będzie bezpieczeństwo osób na ziemi oraz wszystkich użytkowników przestrzeni powietrznej. Dlatego dla usługi zakupy dronem chcemy stworzyć bezpieczne procedury, a następnie zwiększać nasze możliwości i efektywność.  Dzięki ujednoliceniu prawa lotniczego na terenie całej Unii Europejskiej wypracowane przez nas wzorce z łatwością będziemy mogli stosować na dowolnym obszarze. Niezbędne do tego jednak będzie uznanie przez klientów zakupy dronem za poszukiwaną usługę. Ekologiczny wymiar przedsięwzięcia jest również istotnym elementem naszych planów w zakresie kształtowania trendów, ale o tym powiemy więcej w następnym materiale.

Nasza firma Lublinensis Dron Transport a to efektywna, bezpieczna logistyka przesyłek i transport wysokich lotów!  

Autorem artykułu i pomysłodawca LDT jest Kamil Chrzan.

scroll to top