Clipper znów powiększa powierzchnie magazynowe

Powierzchnie magazynowe

Powierzchnie magazynowe P3 dla Clipper

Długoterminowy inwestor i deweloper europejskich obiektów magazynowych rozbuduje magazyn w parku P3 Poznań. Teraz nowoczesne powierzchnie magazynowe oraz biurowo-socjalne powstają dla firmy Clipper Logistics.

Clipper świadczy usługi logistyczne na terenie całej Europy. Natomiast w parku P3 Poznań działa już od 2017 r. Wraz z dynamicznym rozwojem i rosnącym zapotrzebowaniem na oferowane usługi, firma systematycznie zwiększa przestrzeń zajmowaną w parku. Toteż po oddaniu do użytku nowej powierzchni magazynowej Clipper będzie jednym z największych najemców w tej lokalizacji.

Szybka decyzja klienta o powiększeniu powierzchni magazynowej zajmowanej w parku P3 Poznań jest dla nas kolejnym potwierdzeniem doskonałej lokalizacji naszej inwestycji. Elastyczne podejście do wymagań i oczekiwań najemcy już na etapie projektowania i budowy obiektu buduje zaufanie u klienta.

E-commerce potrzebuje nowych powierzchni magazynowych

Nowa powierzchnia magazynowa Clippera obsłuży klientów z sektora e-commerce. W związku z tym, wysokość magazynu zostanie podniesiona do 12 m. Natomiast nośność posadzki wyniesie 7,5 t/mkw. Ciekawe rozwiązania ekologiczne to wartość dodana do oferowanej powierzchni magazynowej. Mowa o panelach fotowoltaicznych na dachu, instalacje do odzysku wody szarej, czy oświetlenie LED z systemem automatycznego sterowania DALI. Z kolei przed budynkiem znajdą się stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom magazyn będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie co najmniej Very Good.

Stefan Van Hoof, Chief Executive Officer, Operations Mainland Europe, Clipper Logistics mówi: „Doceniamy podejście P3 do naszych zmieniających się potrzeb związanych z  rosnącym i rozwijającym się biznesem. Cenimy sobie otwartość do rozmów i wspólnego poszukiwania najlepszych dla wszystkich zainteresowanych rozwiązań. Wszystko to, wraz z doskonałym położeniem parku P3 Poznań umożliwiającym sprawną dystrybucję towarów na rynki Europy Zachodniej sprawiło, że powiększenie zajmowanej przez nas powierzchni magazynowej właśnie  w tej lokalizacji było dla nas naturalnym krokiem.”

Dzięki takim inwestycjom, Park P3 Poznań to jeden z największych parków logistycznych w zachodniej części Polski. To oznacza odległość 16 km od centrum Poznania i lokalizację w pobliżu drogi ekspresowej  S11. Również niewielka odległość od autostrady A2 zapewnia dogodne połączenie z Warszawą oraz z Berlinem.

W tej sytuacji, uwagę firm działających na rynkach europy zachodniej, przyciąga doskonała lokalizacja. Firma Clipper powiększy swoją powierzchnie magazynową o kolejne 10.000 m2.

scroll to top