Automatyczny załadunek ciężarówek to logistyka transportowa optymalizowana dzięki rozwiązaniu firmy WDX

Automatyczny załadunek ciężarówek

Automatyczny załadunek ciężarówek

Technologia Q-Loader to system pozwalający na umożliwiający szybki i bezpieczny załadunek palet z frachtem.


Światowe trendy wymuszają na firmach optymalizację kosztów w każdym obszarze firmy. W operacjach logistycznych istotną rolę odgrywa bezpieczeństwo ładunku, a w szczególności czas załadunku i rozładunku. Konieczność skracania czasu operacji magazynowych oraz minimalizowania kosztów, wymusza od operatorów magazynów ciągłych ulepszeń.

Do spełnienia obydwu warunków przyczynia się automatyczny załadunek ciężarówek. Firma WDX udoskonaliła ten proces dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu.

Jaką korzyść daję automatyczny załadunek ciężarówek w magazynie?

Automatyczny załadunek ciężarówek znacznie zwiększa bezpieczeństwo ładowanego towaru oraz minimalizuje uszkodzenia naczepy. W pomieszczeniach z kontrolowaną temperaturą szybkie ładowanie zmniejsza możliwe wahania temperatury. Oczywiście najważniejsza jest oszczędność czasu – dzięki naszemu systemowi Q-Loader naczepę można załadować lub rozładować w około 6 minut. Dzięki temu rozwiązaniu optymalizowana jest logistyka transportowa.

Wdrożenie systemu bez szczególnych warunków wstępnych

Automatyczny załadunek ciężarówek jest idealny do załadunku dużych ilości jednorodnych towarów. Istnieje również możliwość załadunku naczepy towarem niespaletyzowanym lub towarem na niejednorodnych paletach. System Q-Loader nie wymaga żadnych modyfikacji naczepy ciężarówki i używa się go na każdej standardowej przyczepie.

Jak działa automatyczny załadunek ciężarówek?

Do załadunku towarów na jednolitych paletach można stosować system wideł teleskopowych. Specjalne widły teleskopowe są długości naczepy i wyposażone w funkcję podnoszenia i opuszczania palet.

Automatyczny załadunek na ciężarówkę towarów niespaletyzowanych lub towarów na niejednorodnych paletach może odbywać się za pośrednictwem systemu platformowego ze zintegrowaną technologią przenośników.


Po automatycznym umieszczeniu towaru na platformie wjeżdżają na naczepę i odkładają towar. Przyczepa stoi przy rampie z automatyczną regulacją wysokości – wysokość przyczepy jest na bieżąco mierzona i poziomowana podczas załadunku.

Q-Loader można rozbudować o technologię przenośników i zintegrować ze zautomatyzowanymi regałami paletowymi. To oznacza, że logistyka transportowa ma potencjał w automatyzacji procesów w magazynie w celu szybszego obrotu towarem.

Czy opłaca się inwestować w automatyczny załadunek ciężarówek ?

Automatyzacja załadunku wymaga na wstępie dokładnej kalkulacji. Koszty personelu, wózków przemysłowych, uszkodzeń spowodowanych ręcznym przemieszczaniem towarów oraz jeśli posiadasz własną flotę, koszt przestojów należy zestawić z kosztami wdrożenia automatycznego systemu załadunku ciężarówek.

Ponadto należy porównać przepustowość ręcznego załadunku z przepustowością przy automatycznym załadunku ciężarówek. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu systemem Q-Loader firmy WDX przyczepa ciężarowa z 33 europaletami zostaje załadowana lub rozładowana w ciągu ok. 6 minut. Specjaliści z WDX są do Twojej dyspozycji, aby przeprowadzić analizę ROI z uwzględnieniem Twoich wymagań.

scroll to top