Stół do produkcji palet rozwiązuje problemy logistyczne

Stół do produkcji palet pozwala dostarczać w nienaruszonym stanie twoje produkty na czas.

Stół do produkcji palet

Stół do produkcji palet

Stół do produkcji palet o niestandardowych wymiarach jest poszukiwanym na rynku rozwiązaniem. Paleta jest dzisiaj najpopularniejszym nośnikiem transportu usprawniającym cały proces logistyki. Bezwzględną zaletą palet jest możliwość jej wielokrotnego użycia. Wykorzystuje się ją w dowolnym systemie magazynowania. Standardowe palety produkowane są z drewna. Stanowią one popularne i ekologiczne rozwiązanie stosowane przez wielu użytkowników. Odkąd jej cena wzrosła kilkukrotnie, zarządzanie paletami jest coraz większym wyzwaniem dla ich użytkowników.

Czy paletę można zastąpić innym nośnikiem?

Na rynku jest wiele alternatywnych rozwiązań. W zależności od rodzaju produktu, który ma być transportowany i magazynowany możemy stosować różnorodne opakowania jak kartonowe, styropianowe czy plastikowe. Niestety, często okazują się one zbyt delikatne szczególnie w procesie manipulowania towarami w magazynie oraz transporcie. W przypadku ciężkich maszyn i wielogabarytowych urządzeń, stosowanie standardowych palet okazuje się nieskutecznym rozwiązaniem. Stół do produkcji palet może być świetnym środkiem zaradczym.

Stół do produkcji palet ma wiele zalet

Producenci największych urządzeń spawalniczych w Europie znają ten problem. Migomaty spawalnicze, spawarki transformatorowe czy przecinarki plazmowe wymagają specjalnych nośników transportu. Transport takich urządzeń musi być sprawny, szybki i bezpieczny. Najbardziej trwałym i wytrzymałym nośnikiem transportu dla tego typu urządzeń jest właśnie paleta. Niestety standardowa paleta o wymiarach 800×1200 nie jest idealnym rozwiązaniem. Każdy z takich wielkogabarytowych produktów czy urządzeń spawalniczych posiada inne wymiary i specyfikę. Różnorodność produkowanych urządzeń zmusza firmy do poszukiwania jakiegoś odpowiedniego rozwiązania na rynku. Producent palet to pierwszy adres, pod który firma się zwraca o pomoc. Jednak wyprodukowanie tak niewielkiej ilości wymiarowo niestandardowych palet może być nieopłacalne albo technicznie niemożliwe. Jedynym i logicznym rozwiązaniem jest samodzielne wytworzenie na własne potrzeby takich nośników. Stół do produkcji palet jest takim rozwiązaniem.

Średnia wydajność produkcyjna to 200-210 palet

Rozwiązaniem dla specyficznych potrzeb producentów jest oferta firma Airfix. Jest to pneumatyczny stół do produkcji palet. Jest to niezwykle uniwersalne i pozwalające uzyskać wysoką sprawność rozwiązanie. Dzięki tej technologii produkcji palet o różnych wymiarach, producenci na przykład urządzeń spawalniczych otrzymali skuteczne rozwiązanie do transportu swoich dużych i bardzo ciężkich urządzeń.

Stół do produkcji palet to innowacyjne urządzenie, które pozwala on na wykonanie w możliwie najkrótszym czasie wielu rodzajów drewnianych nośników transportu. Produkcję palet drewnianych pod specjalne przeznaczenie obsługuje tylko jeden operator. Regulacja zakresu roboczego pod konkretną paletę zajmuje tylko kilka minut.

Producent urządzeń spawalniczych rozwiązał pojawiający się cyklicznie problem bezpiecznego pakowania i transportowania. Firma zyskała nowe doświadczenie oraz możliwości wykonania opakowań drewnianych pod potrzeby szeregu urządzeń, które ma w ofercie. Stół do produkcji palet, jego koszt zakupu i instalacji zwrócił się w już pierwszym roku eksploatacji.

Czasy chaosu transportowego, zmienności na rynku opakowań pozwalają twierdzić, że każdy z szefów dużej firmy, poszukujący zoptymalizowanych opakowań drewnianych, powinien zapoznać się z ofertą firmy Airfix, która oferuje stół do produkcji palet. Ofertę stołów znajdziesz na stronie https://stolydopalet.pl/.

Sprostaj nowym wyzwaniom, optymalizuj produkcję, dostarczaj swoje produkty w nienaruszonym stanie i na czas.

scroll to top