Polski producent palet i pelletu podbija rynki zachodnie

Producent palet i pelletu

Producent palet i pelletu

Prezes firmy For Nature Solutions, Wiesław Ilków, jest doświadczonym menadżerem. Swoją wiedzę zdobywał w międzynarodowych koncernach, zarządzając spółkami w Polsce i w Ukrainie. Od ponad 25 lat odpowiedzialny za osiąganie celów strategicznych i budowanie wartości firm, którymi zarządzał. Od listopada 2021 roku piastuje stanowisko prezesa firmy FNS.

Czy nowe stanowisko jest dla Pana wyzwaniem?

Tak. Tak to traktuję, ponieważ For Nature Solutions to firma z ogromnym potencjałem. Zmiany na rynku stwarzają kolejne możliwości dla naszej firmy, a my jako producent palet i pelletu, chcemy to wykorzystać. Cenię sobie wartości, którymi kieruje się firma FNS. Transparentność, ekologia czy innowacja to solidne podwaliny, na których buduje się rozpoznawalność marki. Taki mamy cel. Aktualnie jesteśmy średnim przedsiębiorstwem, które zatrudnia około 100 osób. Jednak w najbliższym czasie planujemy kolejne inwestycje.

Jaka jest historia powstania firmy For Nature Solutions?

WI: Firma For Nature Solutions, dzisiejszy producent palet i pelletu powstała w 2017 roku. Nasz pierwszy produkt stworzyliśmy w odpowiedzi na potrzeby konsumentów, którzy coraz chętniej korzystają z naturalnych źródeł energii i poszukują ekologicznych rozwiązań. Był to pellet z wiórów drzew iglastych. Klienci docenili jego jakość, dzięki czemu firma zaczęła podwajać swoje obroty, zebrała niezbędne doświadczenia, i już w 2020 roku rozpoczęła produkcję europalet.

Co wyróżnia Państwa markę na tle innych firm produkujących podobne produkty?

WI: Jako producent palet i pelletu uważam, ze najważniejsza cechą naszej firmy jest rzetelność i wiarygodność. Nasze produkty pochodzą w 100% z polskich surowców. Pellet produkujemy wyłącznie z najwyższej jakości trociny sosnowej. Współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami, dzięki czemu gwarantujemy powtarzalną jakość oferowanych przez nas produktów. Przy wyborze drewna do produkcji palet mamy bardzo wyśrubowane wymagania jakościowe. Dodatkowym atutem jest nowoczesna technologia produkcji. For Nature Solutions jest certyfikowanym producentem palet EPAL o wymiarach 800 x 1200 centymetrów.

Czy firma działa tylko na rynku Polskim?

WI: Produkcja oraz biuro naszej firmy znajduje się w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Ostaszewie koło Torunia. Obecnie realizujemy dostawy dla naszych klientów na terenie całej Unii Europejskiej, a nasze palety docierają nawet do Ameryki Północnej. Z uwagi na duże zapotrzebowanie na europalety w Europie planujemy kolejną inwestycję, dzięki której zwiększymy nasze moce produkcyjne o kolejne 15% w stosunku do obecnych.

Kto jest zatem głównym odbiorcą produktów For Nature Solutions?

Pellet drzewny to czyste, wydajne paliwo produkowane w 100% z naturalnych składników. Cieszy się dużym zainteresowaniem w sezonie zimowym i jest stosowany głównie do ogrzewania domów jednorodzinnych, ale też i dużych przedsiębiorstw. Palety EPAL są wykorzystywane w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, samochodowym, odzieżowym i ciężkim. Naszymi klientami są najbardziej znane firmy z naszego regionu, również międzynarodowe korporacje o światowym zasięgu. Jak widać, nasze produkty trafiają na rynek niemiecki, skandynawski, brytyjski a nawet kanadyjski i amerykański.

Jako producent palet i pelletu jakie mają Państwo plany na kolejne lata ?

Bacznie obserwujemy potrzeby klientów i to determinuje kierunek rozwoju naszej firmy. Udoskonalamy procesy produkcyjne i poszukujemy nowych rozwiązań. Stawiamy na ciągłe poprawianie jakości i obsługi klientów. Utrzymanie wysokich standardów produkcji i obsługi klientów jest dla nas priorytetem.

W sprawie zamówień prosimy o kontakt z dyrektorem działu sprzedaży, Panem Michałem Głowackim:

tel. kom. +48 785 540 277
email: michal.glowacki@for-nature.pl

https://for-nature.pl/kontakt

scroll to top