Transport międzynarodowy został zoptymalizowany dzięki nowej usłudze celnej Smart Border Connect. Dzięki temu czasy tranzytu ładunków drobnicowych są porównywalne z tymi przed Brexitem.
Dzięki tej usłudze Dachser zapewnia brytyjskim eksporterom płynniejszy dostęp do rynku UE. Inteligentne rozwiązanie logistyczne upraszcza i przyspiesza odprawę celną, a tym samym zmniejsza koszty eksportu i upraszcza transport międzynarodowy.
Transport międzynarodowy sieci Dachser
W 2023 roku w europejskiej sieci niemieckiej firmy przewieziono 64 mln przesyłek wewnątrzeuropejskich. Odbywało się to z pominięciem granic rynku wewnętrznego. Co za tym idzie, bez odprawy celnej i związanych z tym kosztownych wysiłków administracyjnych i regulacyjnych. Dla firm z siedzibą w państwie członkowskim UE sprawna obsługa logistyki ładunków drobnicowych w całej Europie jest oczywistością. Od czasu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, nie można już prowadzić handlu z tym krajem, na czym traci transport międzynarodowy.
„Dzięki Smart Border Connect opracowaliśmy skalowalne, opłacalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązanie Dachser. Pozwala ono brytyjskim eksporterom zminimalizować wpływ Brexitu na ich klientów z UE. Dzięki wcześniejszej odprawie celnej można teraz ponownie obsługiwać wszystkie rynki docelowe w Europie z terminami dostaw porównywalnymi z tymi przed Brexitem” – twierdzi Alexander Tonn, dyrektor operacyjny ds. logistyki drogowej Road Logistics.
Wcześniejsza odprawa celna zapobiegająca stratom w czasie tranzytu
Dwie różne opcje usług Smart Border Connect – Connect40 i Connect42 – zostały opracowane przy użyciu Incoterm Delivered Duty Paid (DDP). Ponieważ za odprawę celną i podatek VAT odpowiada nadawca, klient nie musi już nic płacić przy odbiorze przesyłki. Towary dostarcza się bezcłowo jak w przypadku dostawy krajowej. Ponadto, bezproblemowo transportuje przez granice do europejskiej sieci Dachser z połączeniami do wszystkich krajów UE. A to wszystko bez straty czasu tranzytu i zwiększonych wysiłków administracyjnych. Usługi zapewniają nie tylko codzienne wyjazdy z każdego zakątka Wielkiej Brytanii, ale także szybkie połączenia do wszystkich miejsc w UE. Transport międzynarodowy między Wielką Brytanią a UE jest więc dzięki temu znacznie łatwiejszy.
„Od wprowadzenia Smart Border Connect cieszymy się już ogromnym popytem zarówno ze strony obecnych, jak i nowych klientów. Wiele osób zdecydowało się na samodzielne przejście na DDP Incoterms. Dzięki temu korzysta z najszybszego czasu transportu na rynku dzięki Dachser” – dodaje Mark Cosgrove, menedżer ds. sprzedaży i handlu na Wielką Brytanię i Irlandię.
Transport międzynarodowy i jego potencjał na przyszłość
Według Alexandra Tonna „Inteligentne połączenie graniczne jest interesujące nie tylko dla Wielkiej Brytanii, ale także dla krajów trzecich. Przykładowo, dla innych krajów spoza UE, takich jak Szwajcaria i Norwegia”. Znaczący potencjał otworzy się w przyszłości, jeśli Dachser jeszcze ściślej zintegruje obszary biznesowe logistyki europejskiej oraz logistyki lotniczej i morskiej, w celu stworzenia globalnego rozwiązania w zakresie ładunków drobnicowych „od drzwi do drzwi”.
„Dzięki Smart Border Connect stare i nowe rozwijające się rynki na całym świecie będą mogły działać jeszcze wydajniej i bliżej siebie” – przewiduje Tonn.
Transport międzynarodowy będzie można więc usprawniać również na innych szlakach.
Interesuje Was wynajem artykułów SEO?
Oferujemy bibliotekę artykułów na Polskę i na Niemcy.
Dziennikarz z wykształcenia. Pasjonat logistyki, związany z nią od 15 lat. Poszukiwacz innowacji w magazynowaniu i łańcuchu dostaw.