E-commerce w branży budowlanej

E-commerce

E-commerce dla branży budowlanej

W 2021 Park P3 rozpoczął budowę magazynu o powierzchni 17.600 m2 w parku P3 Błonie. Głównym najemcą budynku będzie firma 123 Łazienka. Będzie to jeden z największych w Polsce magazynów e-commerce z artykułami wyposażenia łazienek. Zajmie powierzchnię 10.500 m2. Pozostała część budynku czeka na nowego wynajemcę.

P3 Logistic Park buduje kolejny magazyn e-commerce

“Powierzchnia przeznaczona dla firmy 123 Łazienka w pełni odpowiada wymaganiom, jakie narzuca e-commerce. W jej ramach powstanie część magazynowo-biurowa oraz showroom zapewniający możliwość testowania produktów. “Jestem pewien, że tak zaplanowany budynek zapewni dalszą możliwość rozwoju naszemu partnerowi, firmie 123 Łazienka. To właśnie e-commerce posiada znaczący potencjał dla rozwoju handlu. W ostatnim roku sprzedaż e-commerce wzrosła o blisko 28%.”- Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce.

123 Łazienka to polski, internetowy lider wyposażenia łazienek i kuchni. W swoim sklepie oferuje szeroki wybór renomowanych produktów międzynarodowych marek jak Cersanit, Hansgrohe, Grohe czy Duravit. Powierzchnia magazynu e-commerce w P3 Błonie jest w pełni wyposażona zgodnie z wymaganiem klienta. Na terenie obiektu znajdzie się część magazynowa (9.880 m2) z 3-poziomową antresolą i showroom oraz część biurowa (630 m2).

Wzmocniona konstrukcja dachu pozwoli w przyszłości na montaż paneli fotowoltaicznych. W magazynie e-commerce instaluje się również energooszczędne oświetlenie LED.

Krany z perlatorami w łazienkach uruchamiane działają na podczerwień. Budynek wyposaża się także w instalację do odzysku wody szarej i zegar astronomiczny. Na jego terenie znajdą się także 2 stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Generalnym wykonawcą magazynu e-commerce jest firma Kajima Poland.

Wraz z dynamicznym rozwojem naszej firmy i znacznym wzrostem ilości realizowanych zamówień zdecydowaliśmy się na wynajem nowej, większej i w pełni dostoswanej do naszych potrzeb powierzchni magazynowej. Wybraliśmy P3 ze względu na dużą elastyczność inwestora w zakresie wyposażenia obiektu i lokalizację parku P3 Błonie, który położony jest w pobliżu naszej dotychczasowej siedziby, co zapewni ciągłość zatrudnienia naszym pracownikom. Kluczowy był dla nas także termin realizacji budynku jeszcze w tym roku.”- Rafał Kieszkowski, Właściciel 123Łazienka i marki Mexen.

Park P3 Błonie jest zaledwie 27 km na zachód od Warszawy. Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z autostradą A2 . W skład parku wchodzi 14 budynków, w których poza typowymi powierzchniami magazynowymi znajdują się również m.in. chłodnie, mroźnie i data center.

scroll to top