Wygaszanie systemu viaTOLL – zmiany w organizacji ruchu na A2 i A4 od 1.10.2021 r.

wygaszanie-systemu-viatoll-–-zmiany-w-organizacji-ruchu-na-a2-i-a4-od-1102021-r.

Od 1 października 2021 r., w związku z wygaszeniem systemu viaTOLL, wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w Miejscach Poboru Opłat na odcinkach autostrad A2 (Konin- Stryków) oraz A4 (Wrocław-Sośnica). Dla użytkowników systemu e-TOLL wyznaczone zostaną specjalne pasy wjazdowe i wyjazdowe. Do 30 listopada 2021 r.  kierowcy pojazdów lekkich mogą na tych odcinkach autostrad korzystać także z manualnego systemu poboru opłat.

Przejazd pojazdów lekkich obwodnicą Gliwic (Kleszczów – Żernica) pozostaje bezpłatny.

 

Organizacja miejsc poboru opłat

Krajowa Administracja Skarbowa in formuje, że w związku z wygaszeniem systemu poboru opłat viaTOLL od 1 października 2021 r. nastąpią zmiany organizacji ruchu w Miejscach Poboru Opłat (MPO) na odcinkach autostrad A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica.

Nowa organizacja ruchu na MPO będzie oznaczała:

  1. przeznaczenie dwóch skrajnych pasów wjazdowych i dwóch skrajnych pasów wyjazdowych na każdym Placu Poboru Opłat (PPO) tylko do obsługi pojazdów korzystających z systemu e-TOLL.
  2. przeznaczenie jednego pasa wjazdowego i jednego pasa wyjazdowego na każdej Stacji Poboru Opłat (SPO) tylko do obsługi pojazdów korzystających z systemu
    e-TOLL.

Pozostałe pasy na MPO do 30 listopada 2021 r. będą funkcjonować w trybie manualnego poboru opłat, na których będzie można wnieść opłatę za przejazd autostradą kartą lub gotówką.

Artykuł Wygaszanie systemu viaTOLL – zmiany w organizacji ruchu na A2 i A4 od 1.10.2021 r. pochodzi z serwisu Transport Manager.

scroll to top