Wpływ COVID-19 na cyfryzację flot dostawczych w Polsce i w Europie – nowe dane od Webfleet Solutions

wplyw-covid-19-na-cyfryzacje-flot-dostawczych-w-polsce-i-w-europie-–-nowe-dane-od-webfleet-solutions
  • Według badania ankietowego zrealizowanego przez Webfleet Solutions 74 proc. europejskich flot od wybuchu pandemii wdrożyło nowe rozwiązania cyfrowe. W Polsce ten odsetek wyniósł 69 proc.
  • 97 proc. respondentów przyznało, że te rozwiązania pomogły im kontynuować działalność i zneutralizować wpływ pandemii na aktywność operacyjną ich flot.
  • Wśród najpopularniejszych rozwiązań, wdrożonych od czasu wybuchu pandemii, znalazł się podpis cyfrowy, dokumentacja cyfrowa oraz aplikacje mobilne.
  • Telematyka jest rozwiązaniem skutecznie redukującym koszty operacyjne i wpływającym na poprawę standardów bezpieczeństwa.

 

Firma Webfleet Solutions przeprowadziła badanie ankietowe wśród 1050 osób zarządzających flotami dostawczymi w firmach europejskich, aby ocenić wpływ pandemii COVID-19 na digitalizację działalności związanej z funkcjonowaniem flot. Jak wynika z badania, od wybuchu pandemii 74 proc. flot wdrożyło nowe rozwiązania cyfrowe, z czego w Polsce ten odsetek wyniósł 69 proc. Z kolei prawie wszyscy badani – 97 proc. – zgodzili się, że ta inwestycja pomogła im w prowadzeniu działalności w trakcie pandemii.

Decyzje o przyspieszeniu procesu cyfryzacji w tych trudnych czasach są w pełni zrozumiałe. Dzięki temu floty uzyskują większą efektywność, co jest istotne m.in. ze względu na rosnącą konkurencję i zwiększające się wymagania klientów. Digitalizacja pozwoliła także na dostosowanie się do nowego reżimu sanitarnego i znaczne ograniczanie zachorowań wśród pracowników – mówi Dariusz Terlecki,

 » Artykuł pochodzi z serwisu Transport Manager – kliknij tutaj, aby przeczytać cały

scroll to top