Wpływ COVID-19 na cyfryzację flot dostawczych w Polsce i w Europie – nowe dane od Webfleet Solutions

wplyw-covid-19-na-cyfryzacje-flot-dostawczych-w-polsce-i-w-europie-–-nowe-dane-od-webfleet-solutions

Według badania ankietowego zrealizowanego przez Webfleet Solutions 74 proc. europejskich flot od wybuchu pandemii wdrożyło nowe rozwiązania cyfrowe. W Polsce ten odsetek wyniósł 69 proc. 97 proc. respondentów przyznało, że te rozwiązania pomogły im kontynuować działalność i zneutralizować wpływ pandemii na aktywność operacyjną ich flot. Wśród najpopularniejszych rozwiązań, wdrożonych od czasu wybuchu pandemii, znalazł się podpis cyfrowy, dokumentacja cyfrowa oraz aplikacje mobilne. Telematyka jest rozwiązaniem skutecznie redukującym koszty operacyjne i wpływającym na poprawę standardów bezpieczeństwa.

Firma Webfleet Solutions przeprowadziła badanie ankietowe wśród 1050 osób zarządzających flotami dostawczymi w firmach europejskich, aby ocenić wpływ pandemii COVID-19 na digitalizację działalności związanej z funkcjonowaniem flot. Jak wynika z badania, od wybuchu pandemii 74 proc. flot wdrożyło nowe rozwiązania cyfrowe, z czego w Polsce ten odsetek wyniósł 69 proc. Z kolei prawie wszyscy badani – 97 proc. – zgodzili się, że ta inwestycja pomogła im w prowadzeniu działalności w trakcie pandemii.

Decyzje o przyspieszeniu procesu cyfryzacji w tych trudnych czasach są w pełni zrozumiałe. Dzięki temu floty uzyskują większą efektywność, co jest istotne m.in. ze względu na rosnącą konkurencję i zwiększające się wymagania klientów. Digitalizacja pozwoliła także na dostosowanie się do nowego reżimu sanitarnego i znaczne ograniczanie zachorowań wśród pracowników – mówi Dariusz Terlecki,

 » Artykuł pochodzi z serwisu Logistics Manager – kliknij tutaj, aby przeczytać cały

scroll to top