UK: od 1 stycznia 2022 r. – pełna kontrola importu

uk:-od-1-stycznia-2022-r.-–-pelna-kontrola-importu

Brytyjski rząd zapowiada, że po dokonanym już wdrożeniu kontroli eksportu z Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej, kolejnym etapem będzie wdrożenie, z dniem 1 stycznia 2022 r., pełnej kontroli importu z Unii do Wielkiej Brytanii. Z tą datą zacznie obowiązywać dla przywozu towarów do Wielkiej Brytanii rejestracja w systemie informatycznym Goods Vehicle Movement Service (GVMS). Bez rejestracji i numeru GMR nie będzie można wjechać do Wielkiej Brytanii.

 

W związku z tym od 1 stycznia 2022 r. brytyjscy importerzy nie będą już mogli składać deklaracji importowych po przybyciu towarów do odbiorcy. Importerzy brytyjscy będą musieli dokonywać pełnych deklaracji importowych jeszcze przed przybyciem towarów na granicę Wielkiej Brytanii. Nie będzie można przekroczyć granicy jeśli towary nie zostały uprzednio odprawione w ramach procedury importu.

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce proponuje zainteresowanym firmom transportowym, dokonującym przewozów do Wielkiej Brytanii usługę tranzytu celnego T1/T2, który już dziś jest realizowany w brytyjskim systemie GVMS. ML

 

Źródło: www.zmppd.pl

 

Fot. Pixabay

Artykuł UK: od 1 stycznia 2022 r. – pełna kontrola importu pochodzi z serwisu Transport Manager.

 » Artykuł pochodzi z serwisu Transport Manager – kliknij tutaj, aby przeczytać cały

scroll to top