Trwa wygaszanie systemu poboru opłat drogowych viaTOLL

trwa-wygaszanie-systemu-poboru-oplat-drogowych-viatoll

1 października nastąpi wygaszenie systemu viaTOLL. Krajowa Administracja Skarbowa apeluje do przewoźników drogowych, by nie zwlekać i przechodzić jak najszybciej system na e-TOLL.

Z nowym systemem zapłaci się zarówno za przejazd po drogach  krajowych, jak i po autostradach zarządzanych przez GDDKiA. Od 1 października 2021 r. wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w Miejscach Poboru Opłat na autostradach A2 (Konin- Stryków) oraz A4 (Wrocław-Sośnica). Od tego dnia nie będą działać viaBOX i viaAUTO. Dotychczasowi użytkownicy tych urządzeń powinni korzystać z aplikacji mobilnej e-TOLL PL lub urządzeń pokładowych kompatybilnych z e-TOLL.

Wyrejestrowanie z viaTOLL

System e-TOLL działa od 24 czerwca br. Zarejestrowano w nim już ponad 300 tys. pojazdów. Użytkownicy pojazdów ciężkich powinni jak najszybciej przejść do e-TOLL. Sama rejestracja w nowym systemie nie powoduje braku możliwości korzystania z viaTOLL do 30 września 2021 r., tj. do dnia kiedy zostanie on wygaszony. Należy jedynie pamiętać, aby uiszczać opłaty tylko w jednym systemie. Każdy użytkownik musi również wyrejestrować się z systemu viaTOLL i może to zrobić zarówno przed – jak i po 30 września. Informacje jak wyrejestrować się z viaTOLL dostępne są na stronie etoll.gov.pl

W związku ze wzmożonym ruchem w Miejscach Obsługi Klienta systemu viaTOLL KAS zachęca użytkowników do kontaktu za pośrednictwem dostępnych kanałów online. Na odzyskanie kaucji za urządzenie pokładowe (tzw. OBU/viaBOX) oraz przeksięgowanie środków użytkownicy mają czas do 30 września 2022 r.

Rejestracja w e-TOLL – krok pop kroku

  1. Wybierz urządzenie do przekazywania danych GPS do systemu:
  • aplikację mobilną e-TOLL PL, którą możesz pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play oraz App Store, lub
  • urządzenie pokładowe OBU lub ZSL oferowane przez dostawcę dopuszczonego do systemu e-TOLL (pierwsze urządzenia dostępne są już w Przygranicznych Punktach Obsługi e-TOLL, ale główna dystrybucja odbywa się za pośrednictwem dopuszczonych dostawców tych urządzeń).

Aktualne listy dostawców:

Urządzenia typu OBU

Urządzenia typu ZSL

Artykuł Trwa wygaszanie systemu poboru opłat drogowych viaTOLL pochodzi z serwisu Transport Manager.

scroll to top