Średnie ceny Pb95 i ON póki co poniżej 6 zł/l

srednie-ceny-pb95-i-on-poki-co-ponizej-6-zl/l

Sukcesywny wzrost cen paliw na rynku hurtowym jeszcze nie w pełni został przeniesiony na stacje paliw i tylko dzięki temu średnie ceny Pb95 i ON pozostały poniżej 6 zł/l. Są jednak stacje, gdzie ceny ten poziom już przekroczyły. Normą natomiast staje się fakt, że ceny oleju napędowego są wyższe od cen benzyny bezołowiowej 95, co także pokazuje już średni poziom cen obu paliw.

To zjawisko, które pamiętamy z poprzednich lat jest typowe gównie dla okresu jesienno-zimowego. Największą – jak do tej pory – różnicę, wynoszącą 31 gr/l, notowaliśmy w marcu 2019 r. Wówczas za litr benzyny bezołowiowej 95 płaciliśmy – 4,79 zł, a za litr oleju napędowego – 5,10 zł.

Średnie ceny paliw kształtują się obecnie na poziome odpowiednio dla: benzyny bezołowiowej 95 – 5,90 zł/l (+5 gr/l), bezołowiowej 98 – 6,11 zł/l (+8 gr/l),  dla oleju napędowego – 5,91 zł/l (+8 gr/l) i autogazu – 3,17 zł/l (+9 gr/l).

Ponowny wzrost cen ropy naftowej nie uspokoi z pewnością sytuacji na rynku krajowym w najbliższym czasie, dlatego średnie ceny paliw będą podążały w kierunku 6 zł/l.

Ósmy tydzień z rzędu na rynku ropy naftowej obserwujemy wzrosty cen. W piątek  rano notowania grudniowej serii kontraktów na ropę naftową Brent wzrosły w rejon 85 USD/bbl i ropa naftowa jest niecałe 2,5 USD/bbl droższa niż przed tygodniem.

 » Artykuł pochodzi z serwisu Transport Manager – kliknij tutaj, aby przeczytać cały

scroll to top