Raport „Transport intermodalny. Automatyzacja, technologia, infrastruktura i tabor” już dostępny!

raport-„transport-intermodalny.-automatyzacja,-technologia,-infrastruktura-i-tabor”-juz-dostepny!

Najnowszy raport Polskiego Instytutu Transportu Drogowego, który – jako redakcja Transport Managera – objęliśmy patronatem medialnym, jest już dostępny!

 

– Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce publikację, która jest kontynuacją raportu „Transport intermodalny na Nowym Jedwabnym Szlaku. Analiza potencjału, bariery i szanse”. Poprzednia część cieszyła się ogromnym zainteresowaniem opinii publicznej, przedsiębiorców i polityków. Mamy nadzieję, że z niniejszą publikacją będzie podobnie – mówi dr inż. Justyna Świeboda, prezes Polskiego Instytutu Transportu Drogowego, autor i koordynator merytoryczny raportu.

Najnowsza publikacja PITD to 270 stron, które można traktować, jako kompendium wiedzy o transporcie intermodalnym. Opracowanie zawiera podstawowe statystyki dotyczące przewozów intermodalnych, wyjaśnione są w nim kwestie prawne, a także ubezpieczeniowe. W raporcie znajdują się również informacje na temat taboru ciężarowego oraz kolejowego. – Szczególną uwagę skupiliśmy na przyszłości transportu intermodalnego. Dlatego też przedstawiamy stan obecny oraz plany infrastruktury liniowej. Dokładnie opisujemy infrastrukturę punktową, gdzie podkreślamy zaplanowane inwestycje, które będą stanowić kluczową rolę w rozwoju Polski. Transport intermodalny niewątpliwie przyczyni się do tego, aby Polska stała się logistycznym hubem Europy – ocenia dr inż. Justyna Świeboda.

Ostatnia część publikacji zawiera najnowsze rozwiązania wykorzystywane w transporcie intermodalnym zgodnie z rewolucją przemysłową 4.0. Autorzy przedstawiają również wizję tego,

 » Artykuł pochodzi z serwisu Transport Manager – kliknij tutaj, aby przeczytać cały

scroll to top