Producent pojemników wielokrotnego użytku Georg Utz stosuje wyśrubowane standardy eko-fabryki

producent-pojemnikow-wielokrotnego-uzytku-dla-logistyki-georg-utz-stosuje-wysrubowane-standardy-eko-fabryki

E-handel, motoryzacja, branża spożywcza i odzieżowa, logistyka, transport, przemysł chemiczny i farmaceutyczny, elektronika, handel oraz dystrybucja – lista sektorów gospodarki, a tym samym produktów oferowanych przez ekologiczną fabrykę Georg Utz jest długa.

W ofercie Georg Utz znajdują się zarówno pojemniki do magazynów automatycznych, jak również do ręcznej kompletacji, czy dostaw artykułów spożywczych do domu klienta. Rozwiązania Utz są bardzo trwałe i służą klientom zwykle wiele lat, a stosowane podczas produkcji procedury i materiały z recyklingu – wynikają z przestrzegania wyśrubowanych wymagań przyjętej przez firmę strategii pro-ekologicznej, zakładającej  redukcję emisji CO2 i stosowanie zasad zrównoważonego rozwoju w praktyce.

Wykorzystanie systemu pojemników wielokrotnego użytku oznacza uproszczenie wielu procesów, redukcję dużej ilości kartonów, które zwykle po rozpakowaniu stają się dla otrzymującego zamówione towary odpadem. Dodatkowo, stosowanie systemu pojemników wielokrotnego użytku, potwierdzone certyfikatami kompensacji emisji CO2 pozwala zdobyć klientowi dodatkowe środki unijne na projekty neutralne dla klimatu.

Utz miał zawsze wysoką świadomość ekologiczną.  Pierwsze wzmianki o zaangażowaniu firmy w ochronę środowiska pojawiły się już w katalogu produktowym wydanym na rynku polskim w roku 1999. Jednakże bycie prawdziwie ekologicznym oznacza bycie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, oznacza też wykorzystanie w sposób inteligentny używanej w produkcji energii.

 » Artykuł pochodzi z serwisu Logistics Manager – kliknij tutaj, aby przeczytać cały

scroll to top