Postpandemiczne „polowanie” na managerów magazynów e-commerce

postpandemiczne-„polowanie”-na-managerow-magazynow-e-commerce

Spowolnienie gospodarcze, spowodowane pandemią, wywołało dużo zmian w wielu branżach. Dla niektórych sektorów był to ciężki okres – czas podejmowania szybkich, aczkolwiek trudnych decyzji. Niestety pandemia nie dla wszystkich firm okazała się łaskawa. Część z nich musiała się zamknąć pomimo wielu lat funkcjonowania na rynku. Niektóre z nich, przeszły niejedno trudne zawirowanie w swojej historii, natomiast Covid-19 okazał się dla nich bezlitosny. Jedną z najbardziej newralgicznych branż, która odczuła skutki walki z Covid-19, okazał się logistyka.

To właśnie branża transportowa i magazynowa była kreatorem obrazu kondycji polskiej gospodarki podczas trwania obostrzeń. Niewątpliwie wygranym w tej sytuacji okazał się sektor logistyki magazynowej. Sytuacja pandemiczna wywołała wiele zmian na rynku handlu, które pozytywnie przełożyły się na rozwój sektora logistyki magazynowej. Zamykanie obiektów handlowych na czas obostrzeń przeciwko walce z pandemią, miało zasadniczy wpływ na dynamiczny rozwój miedzy innymi sektora e-commerce.

Pandemia pokazała, że konsumenci potrafią obyć się bez robienia tradycyjnych zakupów w sieciach handlowych. Handel internetowy wpisał się w nasze codzienne życie. Nowy kanał sprzedaży wymusił na wielu firmach przeorganizowanie miejsc składowania towarów, a tym samym zwiększenie powierzchni magazynowych. Jednak nie dla wszystkich spowolnienie gospodarcze wywołane Covid-19, okazało się okazją do dalszego rozwoju. Na rynku pojawiło się wielu operatorów logistycznych, którzy potracili kontrakty biznesowe, co przełożyło się na redukcję personelu.

Artykuł Postpandemiczne „polowanie” na managerów magazynów e-commerce pochodzi z serwisu Transport Manager.

scroll to top