Opony FUELMAX ENDURANCE i system DrivePoint dla zielonej Europy

opony-fuelmax-endurance-i-system-drivepoint-dla-zielonej-europy

Goodyear zaprezentował nową linię opon do pojazdów ciężarowych – FUELMAX ENDURANCE – o wszechstronnym zastosowaniu i obniżonym zużyciu paliwa. Ta gama opon na oś kierowaną i napędową stanowi innowacyjne rozwiązanie dla firm transportowych i logistycznych, których pojazdy korzystają zarówno z autostrad, jak i dróg regionalnych.

Opony z tej linii posiadają trzy zasadnicze przewagi konkurencyjne:

  • Niską emisję zanieczyszczeń i odporność na zużycie;
  • Wydajność i wszechstronność – zapewniające oszczędność paliwa, zarówno na autostradach, jak i na drogach regionalnych;
  • Cała linia posiada kategorię „B” na unijnej etykiecie pod względem efektywności paliwowej, a także oferuje wysoki poziom przyczepności i trakcji.

– Dzięki nowej oponie FUELMAX ENDURANCE przenosimy efektywność paliwową, znaną z eksploatacji na autostradach na drogi regionalne. Jest to wydajna i wytrzymała opona, oferująca niski poziom emisji spalin i doskonałą przyczepność, a także długotrwałe osiągi i przebiegi. Dzięki nowej linii produktów chcieliśmy wypełnić lukę pomiędzy zrównoważonym rozwojem a codzienną rzeczywistą eksploatacją – mówi Grégory Boucharlat, wiceprezes Goodyear ds. biznesu opon użytkowych w Europie.

Zmniejszenie emisji CO2 o 2 proc. przekłada się na oszczędność około 1 tony CO2 i 400 l paliwa na samochód ciężarowy rocznie.

Wydajność i długotrwałe działanie

Jako nowy standardowy element wyposażenia fabrycznego nowych pojazdów ciężarowych,

 » Artykuł pochodzi z serwisu Transport Manager – kliknij tutaj, aby przeczytać cały

scroll to top