Czy sztuczna inteligencja zastąpi pracę człowieka?

czy-sztuczna-inteligencja-zastapi-prace-czlowieka?

Cyfrowe zarządzanie to już nie tylko zastosowanie oprogramowania obsługujące poszczególne jednostki firmy, w przypadku firm logistycznych np. TMS, WMS czy platformy obsługi klienta np. MyRaben, ale połączenie danych z tych systemów w jeden zintegrowany system zarządczy. Agnieszka Niemira, Menedżer ds. Integracji Procesów Biznesowych, Fresh Logistics Polska o cyfrowym zarządzaniu łańcuchem dostaw i lean managment

Ze względu na COVID 19 proces adaptacji rozwiązań cyfrowych zyskał na znaczeniu i objął wszystkie poziomy organizacji. Niestety widoczne są też coraz większe dysproporcje między firmami, które są liderami cyfryzacji i potrafią wykorzystać tę wiedzę w biznesie a pozostałymi firmami. Trendy rynkowe pokazują, że liderzy cyfrowi budują tak dużą przewagę nad innymi w swojej branży, że doścignięcie ich staje się coraz trudniejsze. Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazały, że zarządzanie łańcuchem dostaw poprzez Excel i zdrowy rozsądek zupełnie nie przystaje do wyzwań współczesnej gospodarki i naraża firmy na duże straty.

Z jakimi zamianami trzeba się liczyć krótko-, i długoterminowo? Już dziś klienci oczekują informacji w czasie rzeczywistym o tym, co się dzieje z towarami pod kątem magazynowania i transportu. Uczestnicy łańcucha dostaw będę z pewnością inwestować duże środki w platformy do analizowania i przetwarzania danych na dużą skalę. Kolejnym obszarem zmian będzie dalsza automatyzacja procesów.

 » Artykuł pochodzi z serwisu Logistics Manager – kliknij tutaj, aby przeczytać cały

scroll to top