Automatyczny magazyn Jungheinrich dla firmy Coca-Cola HBC

automatyczny-magazyn-jungheinrich-dla-firmy-coca-cola-hbc

Firma Jungheinrich buduje w Radzyminie automatyczny magazyn dla Coca-Cola HBC. Rozwiązanie obejmuje rozbudowę istniejącego obiektu i wyposażenie go w najnowocześniejszą technologię. Niektóre prace budowlane są przeprowadzane podczas bieżącej działalności firmy. Oddanie do użytku planowane jest w 2022 roku.

Celem projektu jest wykorzystanie w pełni dostępnej przestrzeni, zwiększenie pojemności i przepustowości magazynu. Ekspert w dziedzinie intralogistyki, firma Jungheinrich z siedzibą w Hamburgu, realizuje magazyn typu silo o wysokości 42 m i długości 60 m. Rozwiązanie zapewnia maksymalne wykorzystanie przestrzeni przy jednoczesnej wysokiej wydajności przeładunkowej. Magazyn składa się z czterech korytarzy roboczych i zapewnia miejsce na 14 000 palet z napojami, które można przechowywać na podwójnej głębokości. Wszystkie procesy w magazynie są w pełni zautomatyzowane. Eksperci Jungheinrich zaprojektowali obiekt z możliwością dalszej rozbudowy: dodatkowe korytarze robocze można łatwo dobudować w przyszłości, nie wstrzymując pracy magazynu. Nowe rozwiązanie firmy Jungheinrich usprawnia także transport z obszaru produkcji.

W tym celu hamburski ekspert w dziedzinie intralogistyki przebudował i rozbudował istniejący systemy przenośników: system monorail, zainstalowany w łączniku napowietrznym jest teraz sercem magazynu w Radzyminie. Transportuje gotowe butelki do miejsc składowania – zarówno w nowym magazynie silo, jak i w istniejącym magazynie automatycznym. Indywidualnie dopasowana do klienta koncepcja firmy Jungheinrich umożliwia optymalny przepływ materiałów między różnymi obszarami w zakładzie.

 » Artykuł pochodzi z serwisu Logistics Manager – kliknij tutaj, aby przeczytać cały

scroll to top